Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskā komiteja oficiāli uzņemta “Virtus Sport” starptautiskajā organizācijā

2022.gada 10.jūnijs \\

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) oficiāli uzņemta “Virtus Sport” starptautiskajā organizācijā, kas atbildīga par cilvēkiem ar psihosociāliem vai intelektuālās attīstības traucējumiem, informē LPK.

“Virtus Sport” ir vienīgā starptautiski atzītā organizācija, ar kuras starpniecību un apstiprinājumu paralimpiskajās spēlēs var piedalīties cilvēki ar psihosociāliem vai intelektuālās attīstības traucējumiem.

“Pievienošanās “Virtus Sport” ir nozīmīgs solis ne tikai Latvijas Paralimpiskajai komitejai, bet arī pašiem sportistiem. Līdz šim šādi sportisti varēja piedalīties tikai nacionāla līmeņa sacensībās, taču tagad šiem cilvēkiem būs iespēja sevi pierādīt starptautiskā sporta arēnā un, ļoti iespējams, vieglatlētikā, peldēšanā un galda tenisā kādreiz kvalificēties arī paralimpiskajām spēlēm,” LPK paziņojumā citēts organizācijas sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Skujiņas teiktais.

LPK atzīmē, ka šobrīd Latvijā notiek pirmo sportistu testēšana, taču jau tagad redzams, ka tas ir salīdzinoši ilgs, darbietilpīgs un gana sarežģīts process, jo Latvijā nav starptautiski atzīta testēšanas metode, kas būtu paredzēta šādiem sportistiem pēc 18 gadu sasniegšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.