Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskā komiteja saņem oficiālu uzaicinājumu piedalīties Pekinas ziemas Paralimpiskajās spēlēs

2021.gada 15.marts \\

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) pirmdien, 15.martā, no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) saņēmusi oficiālu ielūgumu uz Pekinas ziemas paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies 2022.gadā. Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad Latvija tiks pārstāvēta ziemas paralimpiskajās spēlēs ar komandas sporta veidu – ratiņkērlingu.

Līdz šim neviens sportists, kas pārstāv ziemas sporta veidus, nebija kvalificējies ziemas paralimpiskajām spēlēm. Pēc veiksmīga starta pasaules čempionātā 2020. gada sākumā Latvijas ratiņkērlinga izlasei tas izdevās – ar smagu darbu un neatlaidību Latvijas izlase izcīnīja vēsturisku ceļazīmi dalībai Pekinas ziemas paralimpiskajās spēlēs.

“Kad Latvijā tika komplektēta pirmā ratiņkērlinga komanda, kvalificēšanās ziemas paralimpiskajām spēlēm šķita kā tāds tāls sapnis. Pēc teju 10 smagiem darba gadiem, vairākiem “gandrīz” un neticamai komandas saspēlei, tas beidzot ir kļuvusi par realitāti,” informē Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte, piebilstot, ka panākumi nebūtu iespējami bez Latvijas Kērlinga asociācijas aktīvās iesaistes šī sporta veida attīstībā un arī neatlaidīgajiem sportistiem.

D. Dadzīte cer, ka šis notikums pavērs durvis arī citu ziemas paralimpisko sporta veidu attīstībai. Šobrīd Latvijā ir pieejams arī para ledus hokejs, taču tas pašlaik ir savā attīstības sākuma stadijā. Latvijā ir arī pāris entuziasti, kuri labprāt nodarbojas ar distanču slēpošanu, taču viens no trūkumiem šī sporta veida tālākā attīstībā ir ekipējuma un kvalificētu treneru trūkums. Latvijas Paralimpiskā komiteja arī cer, ka tuvākajā nākotnē starp paralimpiskajiem sporta veidiem tiks iekļauts arī para bobslejs.

2022.gada paralimpiskās spēles norisināsies no 4.marta līdz 13.martam Pekinā, kļūstot par pirmo pilsētu vēsturē, kas uzņēmusi gan vasaras, gan ziemas olimpiskās un paralimpiskās spēles. Ziemas paralimpiskajās spēlēs iekļauti 6 sporta veidi – kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, para ledus hokejs, snovbords, kā arī ratiņkērlings.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.