Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskā komiteja sašutusi par NRC “Vaivari” priekšsēdētājas Andas Nulles pēkšņo atstādināšanu no amata

2022.gada 20.oktobris \\

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) pauž neizpratni un sašutumu saistībā ar nesen izskanējušo informāciju par NRC “Vaivari” priekšsēdētājas Andas Nulles atsaukšanu no amata pienākumu pildīšanas. LPK vadība un tās vienības sportisti uzskata lēmumu par nepamatotu un pieprasa Veselības ministrijas (VM) un tās valsts sekretāres Indras Dreikas skaidrojumu par pieņemto lēmumu.

NRC “Vaivari” ir viena no pirmajām vietām, kur rehabilitācijas kursu iet cilvēki ar iedzimtu invaliditāti, kā arī pēc dzīves laikā iegūtām traumām un saslimšanām. Nereti tieši “Vaivari” ir vieta, no kuras bērni, jaunieši un pieaugušie atrod savu ceļu pie parasporta, un galvenokārt pateicoties LPK un Andas Nulles veiksmīgajai un ilggadējai sadarbībai. NRC “Vaivari” tiek nodrošinātas arī vairākas pielāgotās fiziskās aktivitātes, piemēram, boccia, pielāgotais golfs, disku golfs, peldēšana un svaru zāle, ko ik dienas izmanto cilvēki ar invaliditāti, tostarp paralimpieši. 

Vislielākais pārsteigums pieņemtajā lēmumā ir par tā steidzamību – tieši pirms 13.Saeimas darbības beigām un nepilnas divas nedēļas pirms sāk strādāt jaunievēlētā 14.Saeima. Argumenti un apsūdzības, kas tiek izvirzītas pret A. Nulli nav skaidras un nav balstītas faktos, turklāt LPK vadība un tās vienības sportisti uzskata, ka lēmums ir sasteigts, un ir svarīgi redzēt faktos balstītu informāciju. 

“Anda Nulle ir cilvēks, kurš padarījis NRC “Vaivari” par modernu un konkurētspējīgu rehabilitācijas centru, nodrošinot nepieciešamo atbalstu cilvēkiem, kam nepieciešama rehabilitācija. Esam sašutuši par, mūsuprāt, nekompetento lēmumu, kas paredz Andas Nulles atbrīvošanu no NRC “Vaivari” priekšsēdētājas amata, un uzskatām, ka tādā veidā tiks zaudēts izcils profesionālis savā jomā, kas iestājas par iekļaujošu un veselu sabiedrību. Zinu arī Andu kā draugu un sadarbības partneri, kuru pazīstu jau teju 20 gadus, tāpēc esmu pārliecināta, ka viņa vienmēr rīkojusies NRC “Vaivari” vislabākajās interesēs,” pauž Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Dadzīte atzīmē arī NRC veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Bērnu un Jauniešu parasporta apvienību, kuri “Vaivaros” regulāri aizvada savas sporta nometnes, apvienojot to ar kvalitatīvu rehabilitāciju – līdzšinējā priekšsēdētāja Anda Nulle vienmēr bija pretimnākoša šādām aktivitātēm un atbalstīja dažādu parasporta notikumu organizēšanu, meklējot dažādus risinājumus. “Baidos, ka bez profesionālās Andas Nulles darbības un līdz šim ieguldītā entuziasma, NRC līmenis strauji kritīsies, tāpēc, mūsuprāt, vislabākais lēmums būtu Andu Nulli atjaunot amatā, lai turpinātu uzlabot rehabilitācijas un sabiedrības veselības kvalitāti,” saka Daiga Dadzīte.

Foto: LSM.lv

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.