Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskajai komandai pirmie panākumi Eiropas čempionātā

2016.gada 27.maijs \\ Orientēšanās

Jau sen orientieristu sabiedrībai ir zināms, ka Taku-O sacensībās, kurās spēks un ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība, līdz ar to sacensības ir pieejamas gan cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, gan arī lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem.

Šajā orientēšanās sporta disciplīnā ir divu veidu distances:

Pre-O – kurā ir divi sektori: Distances sektorā ir vairāki (apm. no 10 līdz 40) KP bez laika kontroles un Laika KP sektors, kurš paredzēts rezultātu galīgai noteikšanai, ir daži (no 2 līdz 4) KP ar laika kontroli;

TempO – kurā ir vairākas (no 3 līdz 10) uzdevumu stacijas un dalībnieks startē sēžot uz krēsla, strādā ar vairākiem karšu fragmentiem ( no 3 līdz 5), kuri ir sastiprināti blociņa veidā un nosaka, kura dabā no vairākām KP zīmēm atbilst kartē iedrukātā KP aplīša centram un leģendai. Šeit rezultātu nosaka ar laika kontroli un par katru nepareizu atbildi tiek pieskaitītas 30 soda sekundes.

Gan Skandināvijas valstīs, gan Latvijā u.c. Eiropas valstīs pēc vairāku gadu eksperimentiem un variantu pētījumiem, beidzot 2015. gadā starptautiskā orientēšanās federācija (turpmāk tekstā IOF) ir apstiprinājusi Taku-O stafetes sacensību noteikumus.

Taku-O stafete – sastāv no Pre-O un TempO distanču daļām un abos rezultātu nosaka ar tikai laika kontroli, pieskaitot soda sekundes par nepareizu lēmuma pieņemšanu.

Vairāk par Taku-O sacensību distanču formātiem lasi ŠEIT

Patlaban Čehijā, Jesenikas apkārtnē notiek Eiropas čempionāts divās orientēšanās sporta disciplīnās: O’skrējienā un Taku-O.

Pirmo reizi orientēšanās sporta vēsturē sacensības Taku-O stafetē tikai iekļautas, kā oficiālās valstu komandu sacensības, kuras notika 24. maijā.

Un Latvijas Paralimpiskajai komandai pirmais goda pjedestāls Eiropas Čempionātā – Taku-O stafetē 4.vieta.

Diemžēl mūsu Paralimpiskajai komandai tikt līdz medaļām patraucēja lielais juceklis sekretariātā, kad pēdējais sacensību posms tika pārcelts vairākas reizes, un tas neļāva parādīt labāko sniegumu.

25. maijā norisinājās sacensības Temp-O distancē. Priekšsacīkstēs startēja 8 Latvijas pārstāvji, un pēc ilgiem labojumiem rezultātos, kad dalībnieku vietas mainījās kā kaleidoskopā, finālā ar 13.un 14. rezultātu savā grupā (pavisam startēja 96 sportisti 2 apakšgrupās) finālā iekļuva Jānis un Zita Rukšāni, nedaudz pietrūka Normundam Narvaišam un Guntaram Mankum.

Finālā Jānim Rukšānam 18.rezultāts, Zitai Rukšānei – 21.rezultāts no 36 finālistiem.

Diemžēl mūsu dienvidu kaimiņus Lietuvu šajā čepionātā ir pārņēmusi melnā svītra.

Par braukšanu caur slēgto zonu Lietuvas komanda tika diskvalificēta, un vēl nācās uzzināt par sava komandas biedra, savulaik IOF labākā orientierista un 2005. gada pasaules čempiona Ēvaldas Butrimas pāragro nāvi.

Latvijas Taku orientieristi jūt līdzi saviem Lietuvas kolēģiem.

Šodien, 26. maijā Taku orientieristiem ir atpūtas diena, bet rītā un parīt notiks cīņa par Eiropas čempionu medaļām Pre-O distancē.

Turam īkšķus par mūsējiem, jo LATVIJA VAR!!!

Latvijas Taku-O izlases dalībnieka Ata Rukšāna ziņas no Čehijas pierakstīja

Taku-O stafetes sacensību rezultātus skaties ŠEIT

Taku-O stafetes risinājumu kartes skaties ŠEIT

TempO distances priekšsacīkšu rezultātus skaties ŠEIT

TempO distances priekšsacīkšu pirmās apakšgrupas risinājumu kartes skaties ŠEIT

TempO distances priekšsacīkšu otrās apakšgrupas risinājumu kartes skaties ŠEIT

TempO distances fināla rezultātus skaties ŠEIT

TempO distances fināla risinājumu kartes skaties ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.