Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskie vieglatlēti dodas uz Sārdžu, AAE

2016.gada 10.marts \\ Para vieglatlētika

Nepilnu pusgadu līdz Paralimpiskajām spēlēm, vienā no Apvienotajiem Arābu Emirātiem Sārdžā (Sarjah), no 14.03. līdz 15.03. norisināsies starptautiskās vieglatlētikas sacensības, kuras pulcēs vairāk nekā 260 sportistu no visas pasaules un, kurās piedalīsies arī trīs vieglatlēti no Latvijas – Dmitrijs Silovs, Edgars Kļaviņš, kā arī daiļā dzimuma pārstāve Ingrīda Priede.

Dmitrijs Silovs, kurš kopš Londonas Paralimpiskajām spēlēm nodarbojas ne tikai ar tāllēkšanu, bet arī ar šķēpa mešanu, pēdējo trīs gadu laikā sasniedzis lieliskus rezultātus savā sporta klasē (F37) – 2013.gadā Pasaules čempionātā vieglatlētikā Francijā viņš ierindojās 2.vietā šķēpmešanā, un pavisam nesen notikušajās Pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā, Dmitrijs, raidot šķēpu 50.48m tālu, izcīnīja vēl vienu sudraba godalgu, kā arī laboja Eiropas rekordu. Sārdžā Dmitrijs startēs trīs disciplīnās – lodes grūšanā, šķēpa mešanā un tāllēkšanā. Skrējējs Edgars Kļaviņš, kurš piedalījies arī Londonas Paralimpiskajās spēlēs 2012.gadā, uz Sārdžu dodas ne tikai skriet 100m un 200m distances, bet piedalīties arī līdz šim oficiālās sacensībās neizmēģinātā disciplīnā – šķēpmešanā. Savukārt Ingrīda Priede – centīsies kvalificēties Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm, izpildot A normatīvu diska mešanā. Kopā ar trim sportistiem, uz Sārdžu dodas arī vieglatlētu treneres – Ināra Aperāne un Maija Ukstiņa, kā arī delegācijas vadītāja Zane Skujiņa.

Informācija par starta laikiem, kā arī rezultātiem būs pieejama Latvijas Paralimpiskās komitejas mājaslapā un Facebook lapā.

Atgādināsim, ka Paralimpiskās spēles norisināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, no 7.septembra līdz 19.septembrim un tās būs pirmās Dienvidamerikā rīkotās sacensības. Šobrīd oficiāli Paralimpiskajām spēlēm kvalificējušies 4 sportisti no Latvijas – Ieva Melle (lokšaušana), Aigars Apinis (vieglatlētika), Edgars Bergs (vieglatlētika), kā arī Rihards Snikus (paralimpiskā iejāde). Vieglatlēte Diāna Dadzīte ir izpildījusi A normatīvu diska mešanā un šķēpmešanā, kas arī ļauj sportisti ieskaitīt Latvijas Paralimpiskās Vienības komandas sastāvā dalībai Vasaras Paralimpiskajās spēlēs. Tie, kuri Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm vēl nav kvalificējušies, to varēs izdarīt līdz 2016. gada 27. maijam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.