Raksta attēls

Latvijas paravieglatlēti IWAS spēlēs izcīna četras sudraba godalgas

2022.gada 29.novembris \\ Para vieglatlētika

Četri Latvijas paravieglatlēti pirmdien IWAS spēlēs Portugālē izcīnīja sudraba godalgas.

Vispirms Diāna Krūmiņa, sacenšoties F55-56 medicīnas grupā, diska mešanā savā labākajā mēģinājumā sasniedza 24,62 metru atzīmi un nopelnīja 998 punktus, ierindojoties otrajā pozīcijā starp sešām parasportistēm.

Savukārt diska mešanā Edgars Bergs F35-36 medicīnas grupā meta disku 39,01 metru tālu (787 punkti), kas ļāva izcīnīt otro vietu sešu parasportistu konkurencē.

Tikmēr Raivo Maksims, kurš sacentās diska mešanā F40-41-46 medicīnas grupā, aizmeta disku 37,69 metrus tālu (633 punkti), kas bija otrs augstvērtīgākais rezultāts sešu paravieglatlētu konkurencē.

Aigars Apinis, kurš vakar triumfēja diska mešanā, F51-54 medicīnas grupā lodes grūšanas sacensībās sasniedza 8,78 metru atzīmi un ar 832 punktiem tika pie otra augstvērtīgākā rezultāta sešu parasportistu konkurencē.

Vēl Gatis Niedre F55 medicīnas grupā lodes grūšanā, sasniedzot 6,24 metru atzīmi, noslēdza sacensības desmitajā vietā 11 parasportistu konkurencē, bet Jānis Juhņēvičs F33 medicīnas grupā lodes grūšanā deviņu paravieglatlētu konkurencē ar labākajā mēģinājumā sasniegtiem 7,77 metriem ierindojās piektajā pozīcijā.

Pasākums, kuru rīko Starptautiskā Federācija sportistiem ratiņkrēslos un ar amputācijām (IWAS), notiek trīs individuālajos sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā un pauerliftingā -, kā arī pirmoreiz – futbolā cerebrālās triekas skartajiem sportistiem. Latvija pārstāvēta ar desmit parasportistiem vieglatlētikā un peldēšanā.

Vieglatlētiem IWAS spēļu sacensībās būs iespējas izpildīt kvalifikāciju nākamā gada pasaules čempionātam Parīzē.

IWAS pasaules spēles šajā Portugāles pilsētā norit jau otro reizi. Spēļu mērķis ir iedvesmot sportistus tiekties uz dalību paralimpiskajās spēlēs un topošajiem sportistiem sniegt pirmo starptautisko sacensību pieredzi.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.