Raksta attēls

Latvijas pārstāvji dodas uz starptautisku šoudauna turnīru

2022.gada 21.janvāris \\ Šoudauns

“Latvijas Neredzīgo sporta savienības” (LNSS) pārstāvji dodas uz Ziemeļvalstu plašāko neredzīgo un vājredzīgo sporta forumu Somijā, Lahti. Jau ceturtdien 20.janvārī, Rīgas sportistu grupa dosies uz Somiju, kur līdzās 11 citu valstu sportistiem piedalīsies Pajulahti spēlēs (Pajulahti Games).

Latvijas pārstāvji sacentīsies šoudauna (showdown – angl.) disciplīnā — galda tenisam līdzīgā sporta veidā, ar kuru nodarbojas neredzīgie un vājredzīgie visā pasaulē. Sacensības Pajulahti Games tiek organizētas katru gadu kopš 2011.gada un regulāri iekļautas Starptautiskās Neredzīgo Sporta asociācijas spēļu kalendārā.

“Mūsu valsts pārstāvji šajās nozīmīgajās sacensībās Somijā ir pārstāvējuši Latvijas neredzīgo sportu iepriekš tikai vienu reizi, 2014.gadā. Šogad ceram uz labiem panākumiem, jo pēdējo gadu esam aktīvi veltījuši sacensībām un treniņiem pašu mājās,” skaidro LNSS prezidents Imants Elstiņš.

Pajulahti Games 2022 – Sacensības, kuru organizators ir Somijas Paralimpiskā komiteja, norisināsies no 20.01.2022 līdz 23.01.2022. Pajulahti paralimpiskajā sporta centrā Nastola – Lahti. LNSS pārstāvju, Rīgas sportistu, dalību šajās sacensībās atbalsta Rīgas dome — Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

“Uz Pajulahti spēlēm dosies arī viens no Latvijas perspektīvākajiem šaudauna spēlētājiem, rīdzinieks Deniss Ovsjaņņikovs. Esmu gandarīts, ka pateicoties pašvaldības atbalstam varam dot iespēju mūsu sportistiem uzturēt augstu sacensību un konkurences pieredzi, lai turpinātu būt starp labākajiem,” turpina I.Elstiņš.

Neraugoties uz globālās pandēmijas izaicinājumiem LNSS pārstāvji piedalās kā vietēja tā starptautiska mēroga norisēs. Latvijas komanda 3 cilvēku sastāvā 2021.gada rudenī devās uz Franciju, lai sacenstos ar kontinenta šoudauna grandiem – Eiropas šoudauna Top12, kur pulcējās spēlētāji no 9 dažādām valstīm un starp viņiem arī Latvijas pārstāvis Ovsjaņņikovs.

LNSS ir dibināta 1993.gadā un pārstāv neredzīgo un vājredzīgo sportu kā patstāvīga sabiedriska sporta organizācija Latvijas Republikā, kas uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas neredzīgo sporta klubus un citus kolektīvus un individuālos biedrus. LNSS sadarbojas ar Starptautisko Neredzīgo sporta asociāciju (International Blind Sports Federation – IBSA) un ir tās biedre. LNSS veido aktīvu sadarbību ar Eiropas Neredzīgo sporta asociāciju un daudzām citām organizācijām, lai veicinātu neredzīgu cilvēku integrāciju sabiedrībā caur sportu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.