Raksta attēls

Latvijas ratiņkērlinga izlase 2024.gada Pasaules čempionātā gatava cīnīties par medaļām

2024.gada 2.marts \\ Ratiņkērlings

No 2. līdz 9. martam Korejas pilsētā Gangneungā risināsies 2024.gada Pasaules ratiņkērlinga čempionāts, kam sekos jauktās dubultspēļu sacensības no 10. līdz 16. martam.

Komandu čempionātā par Pasaules spēcīgākās komandas titulu cīnīsies 12 valstis – Koreja, Kanāda, Ķīna, Čehija, Igaunija, Itālija, Latvijas, Norvēģija, Skotija, Slovākija, Zviedrija un ASV.

Jaukto pāru čempionātā pārstāvot savas valsts karoga krāsas startēs 21 komanda. Komandas sadalītas trīs apļu spēļu grupās:

Grupa A: Igaunija, Latvija, Norvēģija, Polija, Skotija, Slovākija un Turcija

Grupa B: Kanāda, Anglija, Somija, Itālija, Slovēnija, Šveice un Amerikas Savienotās Valstis

Grupa C: Ķīna, Dānija, Spānija, Ungārija, Japāna, Koreja un Zviedrija.

Sacensības pēc apļa principa (visas komandas komandas spēlēs viena ar otru) sāksies sestdien, 2. martā, un turpināsies līdz ceturtdienai, 7. martam.

Sešas labākās komandas pēc apļa spēlēm turpinās ceļu uz izslēgšanas spēlēm.

Pirmās un otrās vietas ieguvušās komandas automātiski iekļūs pusfinālā. Trešās vietas komanda spēlēs ar sestās vietas komandu vienā kvalifikācijas spēlē, savukārt ceturtā vieta tiksies ar piektās vietas komandu otrajā kvalifikācijas spēlē. Abas kvalifikācijas spēles notiks piektdien, 8. martā, plkst. 14:00.

Šo spēļu uzvarētāji papildinās pusfināla dalībnieku sarakstu. Pusfināli tiks aizvadīti piektdien, 8. martā, plkst. 19:00.

Pusfinālu uzvarētāji spēlēs par zelta medaļām un pasaules čempiona titulu, savukārt zaudētāji tiksies cīņā par bronzas medaļām. Abas spēles par medaļām notiks sestdien, 9. martā, plkst. 11:00.

Latvija ir pašreizējie jaukto pāru čempioni. Poļina Rožkova un Agris Lasmans ieguva zeltu pērn, neskatoties uz grūtu sacensību sākumu. Sākotnēji bija paredzēts, ka pārī ar Poļinu Rožkovu spēlēs Aleksandrs Dimbovskis, bet pēdējā brīdī sportists guva nopietnu traumu. Dimbovska vietā stājās Agris Lasmans un jaunizveidotais duets parādīja lielisku sniegumu – finālā, ekstra endā, pieveica spēcīgo ASV komandu.

Latvijas ratiņkērlinga izlase ir nopietni un mērķtiecīgi gatavojusies Pasaules čempionāta turnīram, lai parādītu sava meistarības augstāko līmeni un cīnītos par augstiem sasniegumiem.

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.