Raksta attēls

Latvijas ratiņkērlinga izlase, Aigars Apinis, Arturs Klots, Diāna Dadzīte un Poļina Rožkova izvirzīti “Trīs Zvaigžņu balvas” nominācijām

2020.gada 16.novembris \\

Aicinām ikvienu līdz 29. novembrim mājaslapā www.triszvaigznubalva.lv balsot par savām sporta zvaigznēm! Tieši sabiedrības viedoklim būs liela nozīme šī gada Latvijas augstākā apbalvojuma sportā – “Trīs Zvaigžņu balvas” – laureātu noteikšanā.

“Trīs Zvaigžņu balvai” šogad no parasportistu vidus ir izvirzīta Latvijas ratiņkērlinga izlase, vieglatlēts Aigars Apinis, parabobslejists Arturs Klots, vieglatlēte Diāna Dadzīte un ratiņkērlingiste Poļina Rožkova.

Latvijas ratiņkērlinga izlase ir izvirzīta nominācijā “Gada sporta komanda”. Savukārt Aigars Apinis, Arturs Klots, Diāna Dadzīte un Poļina Rožkova ir izvirzīti nominācijā “Paralimpiskais sportists/-e”.

Nominantus izvirzīja plašs sporta nozares profesionāļu loks, tajā skaitā Latvijā atzītās sporta veidu federācijas, sporta organizācijas un biedrības, kā arī 30 Latvijas sporta žurnālisti. Kopumā balsošanai ir izvirzīti nominanti 10 nominācijās.

Līdz 29. novembrim mājaslapā www.triszvaigznubalva.lv norit tautas balsojums. Ikviens aicināts atbalstīt savu sporta zvaigzni, balsojot vienu reizi dienā no vienas e-pasta adreses.

“Trīs Zvaigžņu balva 2020” uzvarētājus 10 nominācijās noteiks tautas, sportistu un sporta žurnālistu balsojums, kas norisinās no 5. līdz 29. novembrim balsošanas platformā – triszvaigznubalva.lv.

Nominētie parasportisti:

 

Latvijas ratiņkērlinga izlase – pirmo reizi vēsturē ratiņkērlinga komanda ir izcīnījusi iespēju pārstāvēt Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs 2022. gadā Pekinā. Komanda ar cīnītāju garu!

Aigars Apinis – vieglatlēts, daudzkārtējais paralimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempions. Viņš ir viens no aktīvākajiem un visvairāk godalgu ieguvušajiem paralimpiskajiem sportistiem Eiropā. Ar savu neatlaidīgo darbu Aigars gatavojas jau 6. paralimpiskajām spēlēm.

Arturs Klots – parabobslejists. 2020. gadā izcili rezultāti Pasaules kausa posmos, izcīnot 1., 2., 3., 6., divreiz 7. un 8. vietu, un kopvērtējumā sezonu noslēdzot ar augsto 3. vietu. Īsts cīnītājs!

Diāna Dadzīte – vieglatlēte, paralimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempione. Diāna ir neatlaidīga sportiste, kas ar savu degsmi un mērķtiecību iedvesmo sabiedrību. Neskatoties uz to, ka atceltas sacensības, viņa turpina trenēties vieglatlētikā, kā arī ir kļuvusi par Latvijas ratiņkērlinga izlases sportisti un konsultē Latvijas ratiņbasketbola komandu.

Poļina Rožkova – ratiņkērlingiste, Latvijas ratiņkērlinga izlases kapteine. Pateicoties viņas un komandas darbam, ratiņkērlinga komanda pirmo reizi vēsturē ir izcīnījusi iespēju pārstāvēt Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs 2022. gadā Pekinā.

Ar visiem 10 nomināciju nominantiem aicinām iepazīties mājaslapā www.triszvaigznubalva.lv un nobalsot par saviem favorītiem!

Īsumā par  “Trīs Zvaigžņu balvu”

Kā ziņots, no šī gada Latvijas sporta sabiedrībā tiek ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā sportā – “Trīs Zvaigžņu balva”. Tas ir Latvijas augstākais apbalvojums sportā. Kopumā “Trīs Zvaigžņu balva 2020” tiks pasniegta 12 nominācijās.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2020” organizē vadošās Latvijas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Par Latvijas Paralimpisko komiteju

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir biedrība, kas atbild par sportu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ar mērķi attīstīt un popularizēt paralimpisko kustību. Tās uzdevums ir nodrošināt paralimpisko sportistu dalību nacionālās un starptautiskās sacensībās, kā arī pārstāvēt to intereses gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī. LPK pārziņā ir arī neparalimpiskie sporta veidi jeb pielāgotais sports. Šobrīd Latvijas Paralimpiskās komitejas sastāvā ir 22 sporta federācijas, piedāvājot interesentiem nodarboties ar 23 atšķirīgiem sporta veidiem. Latvijas Paralimpiskās komitejas sadarbības partneri aptver arī nedzirdīgo sportu, kā arī Speciālo olimpiādi. Latvijas Paralimpiskā komiteja ir Starptautiskās un Eiropas Paralimpiskās komitejas locekle. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.