Raksta attēls

Latvijas ratiņkērlinga izlasei neveiksmīga izvērtās piektā pasaules čempionāta diena

2019.gada 8.marts \\ Ratiņkērlings

Vakar, 7.martā Stirlingā, Skotijā Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīja pamatturnīra astoto un devīto spēli pasaules čempionātā A divīzijā. Diemžēl šoreiz rezultāti neiepriecināja, jo piedzīvoti zaudējumi gan pret Igauniju 3:11, gan Norvēģiju 1:8.

Ja vēl pēc ceturtās sacensību dienas pārsteidzoši mūsu izlase atradās kopvērtējuma tabulas dalītā pirmajā vietā, tad pēc vakardienas neveiksmēm šī pozīcija zaudēta un tikšana izslēgšanas spēlēs – pirmajā sešiniekā nu jau ir atkarīga no šīs dienas spēļu iznākumiem.

Vakar uz ledus tikās šī pasaules A divīzijas čempionāta debitantes – Latvijas un Igaunijas izlases. Mūsu kaimiņi bija tie, kas pagājušā gada beigās B divīzijā izcīnīja zelta medaļas, bet Latvijas izlase palika 3.vietā. Savstarpējās spēles vienmēr izvērtušās spraigas. Lai gan igauņiem šis čempionāts līdz šai spēlei nebūt nebija tik veiksmīgs kā Latvijas izlasei, tomēr viņu apņēmība parādīja, ka viss vēl nav zaudēts. Spēles sākums mūsu pretiniekiem izvērtās ar četru punktu nozagšanu otrajā endā, kas viņiem palīdzēja pēc nospēlētas pus spēles – četriem endiem izvirzīties vadībā ar 6:1. Latvijas izlasei pēc piektā enda izdevās pietuvoties līdz -3 (3:6), tomēr atdotie pieci punkti sestajā endā lika atzīt Igaunijas izlases pārākumu ar 11:3.

Vakara spēlē Latvijai pretim stājās favorīte Norvēģija, kuri šajā čempionātā rāda teicamu sniegumu, ar mērķi aizstāvēt pēdējā pasaules čempionātā (2017.gadā) iegūto čempionu titulu. Savu pārliecību norvēģi jau parādīja spēles pirmajā endā, kad ar pēdējā akmens tiesībām izcīnīja četrus punktus, kurus nākamajā endā papildināja ar nozagtu vienu (5:0). Atspēlēšanās mūsu izlasei nekādi neizdevās un spēle noslēdzās pēc sešiem endiem pie rezultāta 8:1 Norvēģijas labā.

Pirms pēdējām trim čempionāta pamatturnīra kārtām cīņā par pirmo sešinieku iesaistījušās 10 no 12 dalībniecēm. Latvijai šodien pirmajā spēlē jātiekas ar ASV, kas vairs uz izslēgšanas spēlēm nepretendē, bet vēlāk mūsu izlasei pretim nāks Slovākija, kurai vēl ir izredzes pacīnīties par augstāku vietu.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Spēļu rezultāti: http://wwhcc2019.worldcurling.org/

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēles (pēc Latvijas laika):

U 7:6 – Kanāda

Z 4:7 – Ķīna

U 8:7 – Skotija

Z 4:7 – Krievija

U 7:6 – Koreja

U 7:3 – Šveice

U 9:2 – Vācija

Z 3:11 – Igaunija

Z 1:8 – Norvēģija

08.03. 11:00 – ASV

08.03. 16:00 – Slovākija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums:

Vieta Valsts Spēles Uzvaras Zaudējumi
1. Norvēģija 9 7 2
2. Ķīna 9 6 3
3. Kanāda 9 5 4
3. Koreja 9 5 4
3. Latvija 9 5 4
3. Skotija 9 5 4
3. Šveice 9 5 4
8. Igaunija 9 4 5
8. Krievija 9 4 5
8. Slovākija 9 4 5
11. ASV 9 3 6
12. Vācija 9 1 8

Foto: WCF/Tom Rowland

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

Pasākums

Pasaules čempionāts ratiņkērlingā, A grupa
2019.gada 2.marts līdz 2019.gada 10.marts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.