Raksta attēls

Liberated! funkcionālie apģērbi ratiņkērlingistu komandām ceļā uz Kanādu

2023.gada 28.februāris \\ Ratiņkērlings

No 4. – 12.martam, šogad Kanādā, Ričmondā norisināsies Pasaules čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem un komandām. Latviju pārstāvēs divas ratiņkērlingistu komandas no Paraolimpiskā kērlinga apvienības “ALLIANCE” un CC Rīga. Abas komandas sacensībām izvēlējās funkcionālos apģērbus no jaunā pašmāju zīmola Liberated!, nodrošinot papildus siltināšanu kājām sacensību laikā.

Komandu spēlēs sacensībās piedalīsies “CC Rīga”: Sergejs Djacenko (Vice-Skip), Agris Lasmans, Ojars Briedis (Skip), Ieva Melle, Linda Meijere. Savukārt, jaukto pāru komandā Latviju pārstāvēs “Alianse” – Poļina Rožkova un Aleksandrs Dimbovskis.

Ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un zīmola “Liberated!” atbalstu, tika radīti 7 funkcionālie un speciālizētie siltinātie kāju pārvalki, kas nodrošinās komfortu, termoregulāciju un sniegs iespēju ilgstoši uzturēties ledus hallē. Komandu dalībnieki varēs izmantot šos funkcionālos apģērbus gan treniņu laikā, gan ikdienas gaitās, gan arī spēlēs, pēc nepieciešamības.

Zīmols “Liberated!” ir sociāls uzņēmums, kas radies no biedrības “Gaismas Laiva” projekta “Radīts Kustībai”, lai izstrādātu un ražotu ārvides funkcionālos apģērbus un aksesuārus mobitātei un drošībai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslos. Šobrīd zīmols attīsta un uzlabo izstrādātos prototipus lietusmēteļiem, kāju siltinātājiem, roku uzročiem un somām, lai drīzumā būtu pieejami gan eksporta tirgum, gan arī Latvijas auditorijai. Šobrīd ir iespēja veikt pieteikumu funkcionālā apģērba iegādei gan privātpersonām, gan organizācijām, uzņēmumiem, rakstot uz info@liberated-design.com. Vairāk informācijas: www.liberated-design.com.

Pirmdien, 27.februārī, komandas spēlētāji saņems zīmola Liberated! kāju sildītājus Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121h, pirms viena no komandām dosies jau 28.februāra rītā uz Kanādu (jaukto pāru komandas biedri Dimbovskis un Rožkova). Savukārt CC Rīga komandas pārstāvji – 1.martā, 5.00 no rīta.

Pirmā spēle jaukto pāru komandai notiks 4.martā, pl.9.00 (pēc Kanādas laika) pret Itāliju. Pilnam komandas sastāvam O.Brieža vadībā – pirmā spēle arī notiks 4.martā, pl.12.00 (pēc Kanādas laika) pret Itālijas komandu.

Ratiņkērlings ir kērlinga veids cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un tas ir viens no ziemas paraolimpiskajiem sporta veidiem. Ratiņkērlingā tiek izmantots tieši tāds pats spēles laukums, kā arī akmeņi ir tieši tik pat smagi – vienīgā atšķirība ir tā, ka ratiņkērlingā sportisti atrodas ratiņkrēslos un ar speciālajām slotām netiek tīrīts ledus. Akmeņi tiek ieslidināti ar roku vai speciālu tam paredzētu rokas pagarinātāju.

Papildu informācija:

Ilona Daukšte un Diāna Ponaskova

t. +371 29 577 669 / t. +371 29 386 012

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.