Raksta attēls

Lieliskā atmosfērā aizvadītas Alda Šūpulnieka Vasaras parasporta spēles Limbažu Lielezera pludmalē

2023.gada 28.augusts \\ Para vieglatlētika

Foto: Armands Gūtmanis

Saulainā vasarīgā gaisotnē 25. augustā cilvēki ar fizisku invaliditāti pulcējās Alda Šūpulnieka Vasaras parasporta spēlēs Limbažu Lielezera pludmalē. Tās rīkoja Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar lieldraugu “Mēness aptieka” un Limbažu novada pašvaldību, godinot limbažnieka, Latvijas paralimpiskā sporta celmlauža un trenera Alda Šūpulnieka piemiņu. 

“Aldis Šūpulnieks bija ļoti erudīts sporta jomā,” par savu pirmo un ilggadējo treneri stāsta Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents, vairākkārtējais paralimpisko spēļu medaļnieks Aigars Apinis. “Ar entuziasmu viņš gāja uz mērķi, par spīti finanšu trūkumam un nesaudzējot veselību.”

Lielezera pludmale Limbažos ir veiksmīgi pielāgota cilvēkiem ar invaliditāti. Tādēļ pirmo reizi parasporta dienu vēsturē dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar paraairēšanu uz ūdens. Tāpat varēja nodarboties ar supošanu, galda tenisu, pludmales sēdvolejbolu, Boccia, paravieglatlētikas mešanas disciplīnām, loka šaušanu, paukošanu, badmintonu, taku orientēšanos, disku golfu, kriketu un citām sportiskām aktivitātēm.

“Es domāju, šī kļūs par lielisku tradīciju Limbažos,” atzīst limbažnieks, LPK sociālo mediju speciālists Kaspars Kalvītis. “Vieta ir fantastiska, pie ezera. Disciplīnas tikušas izvēlētas, lai būtu brīvāk, kā sporta spēlēs.”

LPK rīkoto parasporta spēļu mērķis ir piesaistīt cilvēkus ar invaliditāti fiziskām aktivitātēm, iepazīstināt ar dažādiem sporta veidiem, atklāt talantus un motivēt nodarboties ar sportu. Šī ir lieliska izdevība bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem ne tikai kopīgi izkustēties, bet arī socializēties, sapazīties, satikt trenerus, uzzināt par treniņu iespējām, iedvesmoties no godalgotiem, panākumus guvušiem parasportistiem, uzsākt savu ceļu sportā. 

LPK ģenerālsekretāre Liene Apine atzīst: “Cilvēkam ar invaliditāti nav jāsēž mājās – sports ir veids, kā iepazīt un attīstīt sava ķermeņa spējas, gūt panākumus un uzlabot dzīves kvalitāti.”

Paldies visiem atbalstītājiem, it īpaši “Mēness aptiekai”, Limbažu novada pašvaldībai, Olimpiskajam centram “Limbaži”, Limbažu novada pašvaldības aģentūrai “Lauta”, zīmolam “Seni”, “Venden”, Izglītības un zinātnes ministrijai. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.