Raksta attēls

Lieliska iespēja jauniešiem ar invaliditāti apceļot Eiropu bez maksas

2022.gada 24.oktobris \\

Eiropas Savienības (ES) iniciatīva “DiscoverEU” ik gadu pilngadību sasniegušiem eiropiešiem sniedz iespēju bez maksas ceļot pa Eiropu, palīdzot izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt Eiropas kultūras bagātību un iegūt jaunus draugus.

2022. gadā mobilo ceļojuma biļeti un iespēju apceļot Eiropu divās kārtās varēs izmantot gandrīz 70 000 Eiropas jauniešu.

Pirmajā 2022. gada pavasara kārtā no Latvijas dalībai iniciatīvā pieteicās 477 jaunieši, bet biļeti saņēma – 178.  Savukārt 2022. gada rudens kārtā kopumā šo iespēju varēs saņemt vēl 178 jaunieši no Latvijas.

Iniciatīva “DiscoverEU” ir atvērta tikai 18 gadus veciem jauniešiem. Tas nozīmē, ka šajā iniciatīvā var piedalīties jaunieši, kas ir dzimuši laikā no 2004. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2004. gada 31. decembrim (ieskaitot).

Īpaši tiek aicināti pieteikties jaunieši ar īpašām vajadzībām. Jaunieši ar īpašām vajadzībām (piemēram, personas ar kustību traucējumiem vai redzes problēmām) varēs saņemt papildu atbalstu.

Lai pieteiktos, jauniešiem jābūt gataviem:

  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā norādīt personas apliecības vai pases numuru;
  • ceļot no 1 dienas līdz 1 mēnesim, laikā no 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 29. februārim;
  • ceļojumu sākt vienā no 27 ES dalībvalstīm, 6 programmas “Erasmus+” asociētajām trešajām valstīm vai 13 ES aizjūras zemēm un teritorijām (AZT);
  • kļūt par “DiscoverEU” vēstnesi.

Eiropas Komisija vēlas, lai dalībnieki pastāstītu par savu ceļojumu, un mudina viņus dalīties ar pieredzi un piedzīvojumiem. Tāpēc visi atlasītie dalībnieki kļūst par “DiscoverEU” vēstnešiem; viņi ir aicināti pastāstīt par savu ceļošanas pieredzi sociālajos medijos (Facebook, Twitter, Instagram) vai sniegt prezentāciju savā skolā vai vietējā kopienā. Tāpat dalībnieki ir aicināti pievienoties #DiscoverEU oficiālajai Facebook grupai.

Kontaktpersona no  https://jaunatne.gov.lv  Agnese Čikule 67358061

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.