Raksta attēls

Liepājā aizvadīts 5. Baltijas Nedzirdīgo vieglatlētikas čempionāts

2024.gada 25.maijs \\ Para vieglatlētika

2024. gada 18.maijā, Liepājā notika tradicionālais Baltijas Nedzirdīgo vieglatlētikas čempionāts. Diemžēl Lietuvas pārstāvji šajās sacensībās nepiedalījās.

Šogad sacensības norisinājās Liepājā, stadionā “Daugava”. Vieglatlētus priecēja viss – gan rezultāti, gan siltie laika apstākļi un gan medaļas.

Sacensības notika 5 disciplīnās – 60m, 100m, 200m, 400m, tāllēkšana un lodes grūšana. Uz starta devās gan jaunās paaudzes, gan vecās paaudzes atlēti (trijās vecuma kategorijās – pieaugušie, jaunietes un jaunieši, meitenes un zēni).

Latvija tika pārstāvēta ar 24 sportistiem un Igaunija ar 8 sportistiem.

Jaunie sportisti saņēma lielisku pieredzi startējot tāda līmeņa sacensības. Mūsu sportisti izcīnīja 34 medaļas (12 zelta, 13 sudraba un 9 bronza) un jaunā paaudze tika sasniegti personiskie rekordi vairākas vieglatlētikas disciplīnās. No tā var secināt, ka mūsu sportisti var līdzīgi sacenties ar vienaudžiem no Igaunijas. Igaunija izcīnīja 11 medaļas (3 zelta, 2 sudraba un 6 bronza).

No mūsējiem labākos rezultātus meitenes un zēnu grupā uzrādīja Evelīna Baikova (60m, 200m un tāllēkšana), Toms Zoldners un Daniels Mačis (60m, 200m un tāllēkšana), Monta Ance Intsone (tāllēkšana), Tīna Siliņa (60m un 200m) un Kristiāns Kārkliņš (tāllēkšana).

Jauniešu grupā – Marta Knostenberga (100m, 400m un tāllēkšana),  Alens Gruntmanis un Reinis Hugo Brūvelis (100m, 400m un tāllēkšana), Rihards Medenis (400m un tāllēkšana), Paulis Reinalds un Markuss Eduards Beitāns (100m).

Pieaugušo grupā – Paulis Kalniņš (lodes grūšana) un Māris Grēniņš (lodes grūšana un tāllēkšana).

Lai turpinātu popularizēt vieglatlētiku starp nedzirdīgiem sportistiem ir padomā organizēt līdzīga līmeņa sacensības Lietuvā nākamajā 2025. gadā.

Paldies Rīgas Ēbelmuižas pamatskolai un Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram par iespēju aizbraukt un iegūt jaunu pieredzi vieglatlētikas sacensībās.

Paldies Liepājas Sporta spēļu skolai, Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijai, Liepājas Nedzirdīgo sporta klubam “Liepava” un brīvprātīgiem darbiniekiem par sacensību organizēšanu, tiesāšanu.

Avots: LNSF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.