Raksta attēls

Liepājas šoudauna posmā uzvar favorīti

2018.gada 23.aprīlis \\ Šoudauns

Šī gada Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) čempionāta šoudaunā otrais posms norisinājās „vēja pilsētā”, Liepājā. Šo sezonu izlaižot labākajai Latvijas šoudauna spēlētājai Lienei Fībigai, bija skaidrs, ka cīņa par uzvaru šoreiz norisināsies vīriešu konkurencē.

Turnīru ar zaudējumu negaidīti sāka galvenie favorīti. Ziedonis Mazūrs trijos setos (12:8; 3-11; 6-11), zaudēja labākajam liepājniekam – Raimondam Briežkalnam. Savukārt Deniss Ovsjaņņikovs divos setos (5:12; 2-11) zaudēja Ivaram Starkam. Turpinājumā gan abi šie spēlētāji atrada savu spēles ritmu un, uzvarot pārējās grupas spēlēs, turpināja cīņu otrajā kārtā.

Otrā kārta lielus pārsteigumus nesagādāja un īstās cīņas varēja sākties ar ceturtdaļfināliem. Trīs no četrām spēlēm gan beidzās divos setos, uzvarētajam nesaskaroties ar lielu pretestību. Taču spēlē starp Viktoru Grigorjevu un Aigaru Bušu gan cīņa ilga līdz pēdējai sekundei. Trijos setos pārāks izrādījās Viktors, kurš pie neizšķirta rezultāta 10:10 guva izšķirošos vārtus (11:6; 10:13; 12:10).

Pusfinālus visi gaidīja ar lielu nepacietību, jo, lai gan pirmajā spēlē neliels pārsvars tomēr tika gaidīts no Raimonda Briežkalna puses, tad otrā spēle tika dēvēta par priekšlaicīgu finālu, jo tajā tikās divi no trim galvenajiem favorītiem – Ziedonis un Deniss. Kā jau tika gaidīts, Raimonds savu pretinieku Viktoru pārspēja, un izdarīja to divos setos (11:6; 11:7). Otrajā spēlē, lai gan zināms pārsvars visā spēles gaitā bija Ziedonim, iznākums izrādījās ļoti negaidīts. Pēc uzvarēta pirmā seta, Ziedonis bija vadībā arī otrajā, kad pie rezultāta 9:5 Denisa trenerim iezvanījās telefons. Un kā jau noteikumos paredzēts, pretiniekam tika piešķirti divi punkti, un ar to spēle arī beidzās.

Pēc tik dramatiska pusfināla, arī pēdējā turnīra spēle skatītājiem nelika vilties. Tā kā Raimonds jau bija uzvarējis Ziedoni grupas spēlē, finālā viņš bija pārliecības pilns izdarīt to atkārtoti. To viņš arī pierādīja uzvarot pirmajā setā ar rezultātu 12:8. Otrais sets gan Raimondam izrādījās ļoti neveiksmīgs. Tajā viņš zaudēja ar 4:12. Trešais un ceturtais sets aizritēja tikpat spraigā gaisotnē kā pirmais. Tomēr tajos pārāks bija Ziedonis, abus uzvarot ar vienādu rezultātu 11:8. Līdz ar to, kārtējo uzvaru svinēja Ziedonis Mazūrs (3-1). Otro vieto attiecīgi ieņēma Raimonds Briežkalns. Un spēli par trešo vietu uzvarēja Deniss Ovsjaņņikovs, kurš trijos setos pārspēja Viktoru Grigorjevu (11:6; 10:13; 11:7).

Liepājas šoudauna posma kopsavilkums

Pasākums

LNSS šoudauna čempionāta 2. posms
2018.gada 14.aprīlis līdz 2018.gada 15.aprīlis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.