Raksta attēls

LNSS čempionāts golbolā 2016

2016.gada 27.aprīlis \\ Golbols

LNSS čempionāts golbolā norisinājās šī gada 24. aprīlī Cēsīs. 2013. un 2014. tehnisku iemeslu dēļ golbola sacensības nenotika un sporta veida nākotne Latvijā neizskatījās spīdoši. Tāpēc ir liels prieks, ka jau otro gadu golbola sacensības norisinās veiksmīgi un sniedz cerību par sporta veida attīstību.

Šogad čempionātā piedalījās trīs komandas – “Skola”, kas pārstāvēja Strazdumuižas internātvidusskolu, “Strazdumuiža”, kas pārstāvēja LNB Strazdumuižas TO, un “Wendi”, kas pārstāvēja Cēsu Neredzīgo sporta klubu VENDENE. Turnīra gaitā komandas izspēlēja dubulto apļa turnīru (divas reizes spēlēja viena ar otru).

Trešo vietu čempionātā ieguva “Strazdumuiža”, kas diemžēl neizcīnīja nevienu uzvaru. Otrajā vietā ierindojas Strazdumuižas internātskolas komanda “Skola”, kas abās spēlēs pieveica “Strazdumuižu”. Savukārt uzvaru izcīnīja “Wendi” ar Imantu Elstiņu, Ziedoni Mazūru un Normundu Dupužu sastāvā. “Wendi” spēlēja tik pārliecinoši, ka uzvarēja visās spēlēs un četru spēļu laikā ielaida tika 3(!) vārtus. Diezgan likumsakarīgi ir arī tas, ka rezultatīvākais spēlētājs ir tieši “Wendi” komandas kapteinis – Ziedonis Mazūrs, kurš turnīra laikā guva 17 vārtus.

Pirmo reizi golbolu klātienē vēroja arī LNSS prezidents Edgars Kļaviņš. Edgars pēc turnīra bija tik ļoti iedvesmots, ka apņēmās darīt visu iespējamo, lai attīstītu un celtu šo sporta veidu citā kvalitātē. Edgara vīzija par šo sporta veidu – noorganizēt treniņnometni, kurā pieaicinātu ekspertus no Lietuvas, kas apmācītu gan trenerus, gan tiesnešus, gan spēlētājus. Un regulāri organizēt treniņus. Nākamgad iespējams varētu izveidot Golbollā čempionāta 3 posmus (līdzīgi kā šovdaunā) un iespējams veidot arī Latvijas izlases komandu, kas startētu Lietuvas čempionātā. Kas to lai zina, kādi ceļi atvērtos arī nākotnē.

Lai īstenoto šo vīziju galvenais, kas ir nepieciešams, ir sportistu vēlme un apņēmība piedalīties LNSS organizētajos pasākumos. Tāpēc lūdzam ikviens, kas gribētu spēlēt (arī ja Tev nav komandas biedru), būtu vēlme apmeklēt treniņnometni un startēt sacensībās, informē LNSS sazinoties ar mums caur e-pastu lnss2@inbox.lv vai personīgi ar LNSS valdi.

Gaidīsim Jūsu atsaucību un celsim gaismā šo aizraujošo sporta veidu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.