Loka šāvēji dodas uz sacensībām Dubaijā

2017.gada 26.janvāris \\ Loka šaušana

No 26.janvāra līdz 31.janvārim Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā, norisināsies Starptautiskas sacensības paralimpiskajā loka šaušanā “3rd Fazza World Archery Championship ”, kurā piedalīsies arī divi Latvijas sportisti – Gints Jonasts un Ieva Melle. Plānots, ka sacensībās piedalīsies pasaulē spēcīgākie sportisti no 13 dažādām Pasaules valstīm.

Sacensību pirmajā dienā – 27.janvārī, norisināsies kvalifikācija, kur sportisti tiks “izsēti”, tādejādi noskaidrojot turnīra pretiniekus. Turnīra pirmā diena plānota 28.janvārī, kad sāksies izslēgšanas raundi, bet vēlāk – cīņa par astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu, un visbeidzot – medaļām.

Ieva Melle un Gints Jonasts abi sacentīsies gan individuāli, gan MIXED TEAM kategorijā, kas nozīmē, ka viņiem būs iespēja startēt arī kā komandai.

Abi sportisti sevi veiksmīgi pierādīja arī Paralimpiskajās spēlēs, kur Ieva Melle ierindojās 8.vietā savas grupas sieviešu konkurencē, zaudējot zīņā par ceturtdaļfinālu, bet Gints Jonasts savā grupā vīriešu konkurencē ieņēma dalītu 17.vietu.

Loka šaušana Paralimpiskajās spēlēs iekļauta kopš pirmajām paraolimpiskajām spēlēm 1960. gadā, un kopš tā laika tā nemainīgi palikusi spēļu programmā. Atlēti izmanto divu veidu bultas – recurve un compound. Recurve bultu izmantotāji šauj no 70 m attāluma, kamēr compound kategorijas sportistu attālums no mērķa ir 50 m. Punkti tiek skaitīti izmantojot krāsainu mērķi – katra mērķa iedaļa ir noteikts punktu skaits. Piemēram, trāpot centrā, tie ir 10 punkti, platākā aplī – 9, nākamajā iedaļā – 8 un tā līdz beigām.

Loka šaušanā var piedalīties gan individuāli, gan MIXED komandās (vīrieši + sievietes). Sportisti tiek iedalīti divās klasēs Open un W1. W1 atlētiem ir traucējumi roku un kāju kustībās, tādejādi viņi var izmantot arī vieglākas bultas, bet Open klases sportisti sacenšas vai nu stāvus vai ratiņkrēslā, nostādot sevi 90 grādu leņķī, ļaujot izmantot arī ķermeni kā balstu. Bultas ātrums sacensību laikā var pieaugt pat līdz 240 km/h.

Loka šaušana ir viens no sporta veidiem, kur uzvarētājs tiek noteikts pēc izslēgšanas metodes – sportisti sacenšas precizitātē un tehniski līdz brīdim, kad palikuši ir tikai četri, kas savā starpā cīnās par medaļām.

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.