Raksta attēls

LŠF pasniegto balvu 2023.gada labākajiem Latvijas šāvējiem saņēmēju vidū parasportiste Kanopka

2024.gada 12.marts \\ Para šaušana

Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) nedēļas nogalē Iecavā pasniegto balvu 2023.gada labākajiem Latvijas šāvējiem saņēmēju vidū ir arī šāvēji ar pneimatisko pistoli Agate Rašmane un Lauris Strautmanis, kā arī parasportiste Margita Kanopka, ziņo Latvijas Šaušanas federācija (LŠF).

9.martā Iecavā “Gada laureāts 2023” balvas tika pasniegtas 13 nominācijās.

Par gada sportisti ložu šaušanā pistoļu vingrinājumos tika atzīta Rašmane, kura 2023.gada pasaules čempionātā ieguva bronzas medaļu un izcīnīja dalības vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs. Pasaules kausa finālā Dohā viņa ieguva desmito vietu šaušanā ar pneimatisko pistoli un septīto vietu šaušanā ar mazkalibra pistoli.

Rašmane kopā ar Strautmani kļuva par laureātiem nominācijā “Gada komanda šaušanas sportā”. Abi šāvēji pasaules čempionātā šaušanā ar pneimatisko pistoli jaukto pāru sacensībās izcīnīja piekto vietu 65 komandu konkurencē. Eiropas čempionātā šajā vingrinājumā tika izcīnīta 11.vieta.

Par LŠF gada sportisti ar invaliditāti kļuva Margita Kanopka, kura izcīnīja 19.vietu pasaules čempionātā, 10.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā un astoto vietu Eiropas kausu kopvērtējumā. Sportiste ar pārliecību startē arī sacensībās kopā ar ložu šaušanas sportistiem, Latvijas kausā iegūstot trešo vietu.

Par laureātu nominācijā “Gada sportists stenda šaušanā” kļuva Upelnieks, kurš šobrīd ir Latvijas stenda šaušanas līderis, kā arī trenē jauniešus. Eiropas spēlēs Polijā 2023.gada jūnijā viņa kontā ir izcīnīta sudraba medaļa.

Balva “Gada sportiste ložu šaušanā šauteņu vingrinājumos” tika pasniegta Dobeles Sporta skolas audzēknei Keitai Urbevicai, kura Latvijā sasniedza labāko rezultātu šaušanā ar pneimatisko šauteni.

Balvu “Gada sportists medību šaušanā” pasniedza Mārtiņam Turkopulim. 2023.gada sezonā Turkopulis sasniedza Latvijas rekordu šaušanā pa skrejoša aļņa mērķi 100 metru distancē ar vītņstobra ieroci (SK-100), kā arī uzvarēja Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā. Sezonas laikā medību šaušanā viņa kontā ir 11 dažāda kaluma medaļas Latvijas kausa izcīņas sacensībās un Latvijas čempionātā.

“Gada sportiste lietišķajā šaušanā” ir Gerda Āboliņa-Lemkena. Viņa visas sezonas garumā startēja dažādās lietišķās šaušanas disciplīnās, izcīnot piecas pirmās vietas, trīs otrās un vienu trešo vietu.

Balvu “Gada treneris” saņēma Dobeles Sporta skolas treneris Vilnis Celmiņš, kurš šaušanas sportā ir jau no skolas gadiem, kad pats nodarbojās ar ložu šaušanu. Šobrīd Celmiņš vada Latvijas šaušanas izlasi, bet viņa audzēkne Rašmane startēs jau otrajās olimpiskajās spēlēs.

LŠF balva “Par mūža ieguldījumu šaušanas sportā” tika pasniegta Borisam Zavadskim. Zavadskis ir šaušanas sporta tiesnesis kopš 1975.gada. Ar viņa iniciatīvu un dalību tika izstrādāti Latvijas ložu šaušanas un lietišķās šaušanas noteikumi un sporta klašu normatīvi. LŠF norāda, ka bez viņa līdzdalības nav iedomājamas nevienas ložu vai lietišķās šaušanas sacensības.

Nominācijā “Gada pārsteigums šaušanas sportā” tiek izvirzīti sportisti no 22 gadu vecuma, kuri iepriekš izcilus rezultātus nebija sasnieguši. 2023.gada augustā pārsteigumu Latvijas čempionātā lietišķajā šaušanā sagādāja Edgars Fogels, kurš sasniedza Latvijas rekordu vingrinājumā “Snaiperis” (ar desmitdaļām) – 308,5 punkti. Arī, ja vingrinājums tiktu izpildīts bez rezultāta desmitdaļām, pēdējos piecos gadus šādu rezultātu Latvijā neviens šāvējs nav sasniedzis.

Nominācijai “Gada izrāviens šaušanas sportā”, kurā tiek izvirzīti Latvijas sportisti vecumā no 16 līdz 22 gadiem, balva “Gada izrāviens – sieviete” tika stenda šāvējai Zanei Zvaigznei, kura ar šaušanas sportu nodarbojas kopš 2022.gada pavasara, bet jau 2023.gada izskaņā, spēja izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) kritērijus un iekļūt “bronzas sastāvā” 2024.gada olimpiskajā vienībā. Savukārt Eiropas junioru čempionātā viņa ieguva 11.vietu stenda šaušanā.

Nominācijā “Gada izrāviens – vīrietis” balva tika pasniegta medību šaušanas sportistam Naurim Kļaviņam, kurš ir jauns sportists, taču trenējas vairāk nekā jebkurš viņa vienaudzis. 2023.gada sezonā viņš ieguva 13 dažāda kaluma medaļas medību šaušanā.

Speciālā balva “50 gadi šaušanas sportā” tika pasniegta dobelniekam Ērikam Filipēnokam, kurš ir 1982.gada Eiropas junioru čempions šaušanā ar mazkalibra šauteni, kā arī 1986.gada PSRS Tautu spartakiādes čempions. Viņam pieder rekords šaušanā ar triecienšauteni no trim stāvokļiem, un viņš joprojām ir aktīvs sportists savā spēcīgākajā disciplīnā – šaušanā guļus ar mazkalibra šauteni, kā arī dalās ar savam zināšanām gan ar sportistiem, gan zemessargiem Dobeles Zemessardzes bataljonā.

LŠF prezidenta Raimonda Bergmaņa speciālo balvu ieguva stenda šaušanas junioru komanda, kurā startēja Raiens Lukass Kukutis, Lauris Pēteris Vējš un Roberts Ķēniņš, kuri 2023.gada jūnijā Vācijas pilsētā Zūlā Pasaules kausa sacensībās apaļajā stendā komandu ieskaitē izcīnīja bronzas medaļas. Tas ir Latvijas līdz šim augstākais sasniegums stenda šaušanā junioru konkurencē.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.