Maltā aizvadīts Eiropas Jauniešu sporta forums

2017.gada 16.marts \\

Maltas galvaspilsētā Valetā no 10.marta līdz 13.martam norisinājās Eiropas Jauniešu sporta forums 2017 (European Youth Sport forum 2017), kas sadarbībā ar Eiropas komisiju, organizāciju ENGSO Youth un SportMalta norisinājās Maltas prezidentūras Eiropas Savienībā ietvaros. Forumā, kurā īpaša uzmanība tika pievērsta jautājumiem par brīvprātīgo iesaisti sportā, sociālo iekļaušanu sabiedrībā, veselīgu dzīves veidu un sporta diplomātiju, piedalījās arī četri jaunieši no Latvijas, to skaitā – divi no Latvijas Paralimpiskās komitejas.

Vairāk nekā 120 jaunie līderi no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm tika aicināti dalīties ar savām zināšanām un idejām, lai ar dažādu darbnīcu palīdzību censtos atrisināt reālas problēmas, kas ikdienā skar cilvēkus Eiropā. Foruma dalībniekiem bija iespēja ne tikai praktiski iesaistīties problēmsituāciju analīzē, bet arī diskutēt ar saviem vienaudžiem par vislabāko iespējamo risinājumu kādā konkrētā jautājumā.

Pirmā foruma diena tika veltīta brīvprātīgo aktualitātei, kā arī sociālajai iekļaušanai sabiedrībā caur sportu, savukārt otrajā tika apskatīti jauniešu ēšanas paradumi un ģenerētas idejas jauniešu vēlmei ikdienu padarīt aktīvu. Trešā diena tika veltīta sporta diplomātijas jautājumam, kas izrādījās viena no pretrunām bagātākajām darbnīcām, savukārt ceturtajā dienā foruma dalībniekiem bija iespēja piedalīties diskusijās ar lēmumu pieņēmējiem, ieskaitot Maltas prezidenti.

Pasākuma organizatori bija parūpējušies arī par virkni iedvesmojošu cilvēku lekcijām, tomēr neaizmirsa arī galveno foruma mērķauditoriju, jauniešiem nodrošinot aktīvus rītu sākumus, kā arī attīstot komandas darbu sporta spēļu pēcpusdienā vai iemēģinot roku ūdens polo spēlē.

Visa foruma laikā gan formālu, gan neformālu diskusiju rezultātā tā dalībnieki izveidoja virkni rekomendāciju, kuras iesniegt Eiropas komisijā. Atgādināsim, ka sports, aktīvs un veselīgs dzīvesveids, kā arī sociālā iekļaušana sabiedrībā ir Maltas prezidentūras viena no prioritātēm.

Pārstāvot Latvijas jauniešu intereses sporta jomā, Eiropas Jauniešu sporta forumā piedalījās Sanda Brūna (Ghetto Games), Lauris Madžuls (Sportland), kā arī Zane Skujiņa un Austris Cīrulnieks (Latvijas Paralimpiskā komiteja).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.