Raksta attēls

Milānas 8. starptautiskais šovdauna turnīrs

2016.gada 11.jūnijs \\ Šoudauns

Pagājušajā nedēļā Itālijas galvaspilsētā Milānā norisinājās augsta līmeņa starptautisks šovdauna turnīrs. Uz Milānu mūsu līderi Ziedonis Mazūrs un Liene Fībiga devās labā noskaņojumā, pēc veiksmīgā snieguma Baltijas līgas 2.posmā. Komandas sastāvā bija arī treneris Imants Elstiņš un komandas pārstāvis Artūrs Būda, kura uzdevums bija uzturēt spēlētāju labo emocionālo noskaņojumu.

Sacensību pirmajā dienā gan Ziedonis gan Liene aizvadīja četras spēles. Kā jau ierasts pirmās spēles pavada satraukums. Tiesa satraukumu pārvarot, abiem mūsu spēlētājiem meistarība palīdzēja uzvarēt pirmās spēles. Arī otrās spēles tika uzvarētas. Pārspēti tika mājinieki – itālieši. Lienei izdevās uzvarēt arī trešo grupas spēli pēc kārtas, nodrošinot vietu nākamajā kārtā, jeb top 12. Grupas pēdējā spēlē Liene aizvadīja lielisku maču pret vienu no pasaules labākajām šovdauna spēlētājām somieti Janu Pessari, bet neliels veiksmes trūkums gan šoreiz vēl lika atzīt somietes pārākumu.

Līdzīgs stāsts arī Ziedonim, kurš spēlēja tikpat teicami pret citu somu spēlētāju Juhu Okarainenu. Trīs setu cīņā somam, piepalīdzot veiksmei, grūta uzvara. Tiesa iepriekš jau garantēta vieta top 20 . Vakara noslēgumā Ziedonis spēlēja jau pirmo otrās kārtas spēli. Tajā Ziedonis visai droši uzveica mājinieku Rinaldo. Saspringta pirmā diena, taču pateicoties lieliskajam sniegumam priekšā vēl saspringtāka otrā diena un izslēgšanas spēles. Vakara un nakts galvenais uzdevums – labs miegs.

Otro dienu pirmā no mūsējiem iesāka Liene, kura agrajā spēlē paspēja pamosties ātrāk kā somiete Heidi Torn un izcīnīt svarīgu uzvaru 2 setos. Pēc tam sekoja īsts varoņdarbs Ziedoņa izpildījumā. Stabili zaudējis pirmo setu, Ziedonis otrajā setā lika sākt nervozēt pasaules labākajam šovdauna spēlētājam Leanderam, no Holandes. Tas viss noveda pie uzvaras otrajā setā. Trešajā setā jau spēles groži bija Ziedoņa rokās un tas rezultējās sensacionālā mūsējā spēlētāja uzvarā. Fantastiskas emocijas, protams, sekoja pēc spēles. Tālāk Ziedonis visai droši 2 setos pārspēja poļu pārstāvi Kristiānu Kiselu.

Lienei dienas otrā spēle neizdevās tāda kādu varbūt būtu gribējies, zaudējums pret slovēnieti Sanju Kos. Iespējams, šī bija neērta pretiniece. Iespējams, satraukums bija zaudējuma iemesls. Runājot par nākamo spēli Ziedonis lika zaudējuma rūgtumu izbaudīt vēl vienam polim. Līdzīgā 3 setu spēlē gūta svarīga uzvara pār Adrianu. Pēc tam Ziedonim sekoja spēle pret citu šovdauna smagsvaru – Peteru Zidaru, no Slovēnijas. Esot tuvu uzvarai pirmajā setā, tomēr sāpīgs zaudējums tajā un otrajā setā jau, laikam, pietrūka emociju, lai izlieto sasmeltu. Kā vēlāk izrādījās šis bija Ziedoņa vienīgais zaudējums otrajā dienā.

Lienei otrajā dienā pēdējā spēle bija pret pasaules labāko sieviešu spēlētāju Hannu Vilmi no Somijas. Vismaz vēl šoreiz bija jāatzīst, ka argumentu uz uzvaru bija ļoti maz. Tiesa Liene centās ko spēja un nevienu punktu tāpat vien neatdeva. Ziedonim toties izdevās veiksmīgs turpinājums un gūta pārliecinoša uzvara pret holandiešu jauno talantu Arjanu Tūlu. Vēlāk sekoja arī tikpat pārliecinoša uzvara 2 setos pret zviedru Kristoferu Orneviku. Dienas noslēgumā sanāca kārtējā 3 setu spēle pret francūzi Tibo Le Brunu. Pirmais sets tika zaudēts un arī otrajā setā situācija neizskatījās pozitīva, tomēr Ziedonim izdevās lauzt spēli un izcīnīt uzvaru gan otrajā, gan trešajā setā un nodrošināt otro vietu grupā.

Pirms pēdējās sacensību dienas kopējā situācija izskatās labāka nekā varēja gaidīt pirms sacensībām. Latvieši varēs turpināt cīņu par medaļām turnīrā. Pie tam sniegums, kas tika rādīts pie šovdauna galda šajā turnīrā bija patiešām ļoti kvalitatīvs.

Trešā un noslēdzošā turnīra diena sākās ar Lienes spēli pret mājinieci Džesiku. Ļoti nervozs pirmais sets tika uzvarēts ar 11:9, pēc tam jau 2.setā Liene atraisījās savā sniegumā un uzvarēja pārliecinoši arī to , nodrošinot vietu turnīra astotniekā. Ziedonim toties iznāca laba iesildīšanās pirms ceturtdaļfināla, aizvadot spēli ar somu Jouni Vitimaki. Spēle gan izvērtās visai līdzvērtīga , bet 3 setos tika gūta uzvara. Lienei otrās kārtas pēdējā spēle ar mājinieci Gracianu Mauro izvērtās visai saspringta, jo uzvara dotu trešo vietu grupā un teorētiski vājāku pretinieci ceturtdaļfinālā. Tieši mūsu Lienes nervi šoreiz bija stiprāki un mačs tika uzvarēts 3 setu cīņā.

Pēc tam jau sākās cīņa par medaļām, kurā piedalījās arī abi latvieši. Vispirms ceturtdaļfināla spēli aizvadīja Liene, kurai pretī stājās pasaules top 3 spēlētāja – poliete Elizabete Mielčareka. Pirmo setu Liene droši zaudēja, turpretim otrajā setā Liene pamanījās atstāt polieti uz nulles. Diemžēl 3. setā polietei izdevās lauzt spēles gaitu un uzvarēt to, un arī ceturto setu, nosūtot mūsu Lieni uz cīņu par 5./8. vietu.

Ziedonim ceturtdaļfinālā pretī stājās mājinieks Luka Liberali. Pretinieks nezināms. Itālietis spēlēja ļoti ātri, kas šoreiz Ziedonim bija neparocīgi. Mūsējais darīja visu ko spēja, tomēr 3 setos tika zaudēts un jāturpina cīņa par 5./8.vietu. Tiesa itālis vēlāk finālā spēlēja pret to pašu Leanderu no Holandes un izcīnīja otro vietu. Pusfinālā par 5./8. vietu Liene spēlēja pret Niki Korstanju no Nīderlandes. Līdzīgā spēlē gan nācās piekāpties, un tas nozīmēja, ka Liene spēlēs par 7./8.vietu.

Ziedonim mazajā pusfinālā stājās pretī otro reizi turnīrā stājā polis Kristians Kisels. Šoreiz pie tam nācās zaudēt pirmo setu, tomēr Ziedonis spēja lauzt spēles gaitu un svinēt uzvaru 3 setos. Lienei turnīrs noslēdzās ar atkārtotu maču pret itālieti Gracianu. Šoreiz vairāk gribot izcīnīt 7. vietu, Liene itālieti apspēlēja visai pārliecinoši. Turnīrs noslēgts uz pozitīvas nots. Ziedonis pēdējo spēli par 5./6. vietu aizvadīja ar slovēni Mihu Susmanu. Līdzīgā 3 setu spēlē mūsējais piekāpās un izcīnīja 6. vietu turnīrā.

Jāsaka, ka pirms turnīra šādus panākumus negaidīja ne paši spēlētāji, ne pārējie komandas dalībnieki. Tiešām lielisks sniegums un laba ceļamaize Eiropas čempionātam septembrī, kurš arī norisināsies Itālijā. Līdz tam gan vēl sava meistarība būs jāpierāda divos Latvijas čempionāta posmos.

Sacensību rezultāti ir apskatāmi: http://www.gsdnonvedentimilano.org/a2016/news/VIIITournament/risultati.php?tit=Results#Content

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.