Raksta attēls

Milānas un Kortīna d’Ampeco paralimpisko spēļu programmā jau iekļauti pieci sporta veida

2020.gada 17.decembris \\

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) otrdien valdes sēdē apstiprinājusi piecu sporta veidu iekļaušanu 2026.gada Milānas un Kortīna d’Ampeco paralimpiskajās spēlēs, ziņo IPC.

IPC valde otrdien (15.decembrī) noslēdza četru dienu tiešsaistes sanāksmes, pieņemot galvenos lēmumus saistībā ar Milānas un Kortīna d’Ampeco 2026.gada paralimpisko ziemas spēļu sporta programmu un Parīzes 2024.gada norises vietas galveno plānu, kā arī saņemot atjauninājumus par gatavošanos Tokijas paralimpiskajām spēlēm.

Jau tagad zināms, ka pēc sešiem gadiem paralimpiskajās spēlēs noteikti būs para kalnu slēpošana, parahokejs, paraslēpošana, kurā ietilpst biatlona un distanču slēpošanas disciplīnas, kā arī parasnovbords un ratiņkērlings.

IPC ziņo, ka lēmums par parabobsleja iekļaušanu paralimpisko spēļu programmā tiks pieņemts nākamā gada sākumā.

Jau tagad zināmas atsevišķas sporta veidu disciplīnas, kurās kopumā varēs izcīnīt 18 medaļu komplektus. Pirmo reizi paralimpiskajās spēlēs iekļauta jaukto dubulstspēļu ratiņkērlinga disciplīna, kā arī snovborda disciplīnas sportistiem ar augšējo ekstremitāšu kustību traucējumiem.

IPC prezidents Endrjū Parsons norādīja, ka savlaicīgi pieņemtie IPC lēmumi ļaus Nacionālajām Paralimpiskajām komitejām (NPC) labāk sagatavoties sacensībām. Tāpat viņš norādīja, ka pilns sporta veidu un to disciplīnu saraksts, kas tiks iekļauts 2026.gada paralimpiskajās spēlēs, būs zināms pēc diviem gadiem.

“Attiecībā uz parabobsleju valde nolēma atlikt galīgā lēmuma pieņemšanu, gaidot skaidrojumu vairākās jomās. Mēs ceram, ka galīgo lēmumu varēsim pieņemt 2021.gada sākumā,” piebilda Parsons.

Provizoriskā programma liecina, ka para kalnu slēpošanā varēs startēt arī sievietes, kurām ir redzes vai kustību traucējumi. Disciplīnas tiks izdalītas atsevišķi – ar redzes vai kustību traucējumiem, kā arī kombinēti.

Līdzīgas disciplīnas būs arī parabiatlonā, kurā notiks arī sprinta sacensības, un arī para distanču slēpošanā.

Parasnovborda sacensībās ieviestas divas jaunas disciplīnas – slaloms sieviešu konkurencē un krosa disciplīna. Arī jauktā dubultspēle ratiņkērlingā iepriekš nav bijusi iekļauta paralimpisko spēļu programmā.

IPC ir paralimpiskās kustības globālā pārvaldes institūcija. Tās vīzija ir izveidot iekļaujošu sabiedrību, izmantojot parasportu. IPC, kas dibināta 1989.gada 22.septembrī, ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kurā ir vairāk nekā 200 biedru, kuras veido Nacionālās paralimpiskās komitejas, starptautiskās federācijas, reģionālās organizācijas un starptautiskās invalīdu sporta organizācijas.

IPC galvenā mītne un tās vadības komanda atrodas Bonnā, Vācijā.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.