Raksta attēls

Niedrem astotā vieta pasaules čempionātā paravieglatlētikā diska mešanā

2024.gada 20.maijs \\ Para vieglatlētika

Latvijas parasportists Gatis Niedre pirmdien Kobē, Japānā, pasaules čempionātā paravieglatlētikā ierindojās astotajā pozīcijā diska mešanā.

Šodien Kobē startēja vieglatlēts Gatis Niedre, kurš diska mešanā ar rezultātu 27.05m ierindojās 8.vietā. Gatis startēja apvienotajā medicīnas grupu klasē, sacensībās piedaloties ar F54, F55 un F56 klašu sportistiem. Ņemot vērā, ka sacensību rezultātu nosaka attālums, pirmās trīs vietas uz goda pjedestāla ieņēma sportisti no F56, kas par Gata klasi ir spēcīgāka.

F56 medicīnas grupas sacensībās Niedre savu labāko rezultātu sasniedza jau pirmajā mēģinājumā, metot disku 27,05 metrus tālu. Pārējos piegājienos viņam vairs neizdevās sasniegt 27 metru atzīmi.

Par uzvarētāju kļuva Brazīlijas pārstāvis Klodinijs Batista, kurš raidīja disku 45,14 metrus tālu. Otrajā vietā viņam sekoja Jogešs Katunija no Indijas (41,80 metri), bet labāko trijnieku noslēdza slovāks Dušans Lačko (39,82 metri).

Sacensībās startēja deviņi parasportisti.

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim. Spēļu ceļazīmi var iegūt, sacensībās izcīnot pirmo vai otro vietu. Gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņems sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi iegūs ceturtās un piektās vietas ieguvēji.

Latviju Kobes vieglatlētikas stadionā pārstāv Baiba Rorbaha, kura startēs lodes grūšanā un vālītes mešanā, Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana).

Līdzšinējās sacensībās Latvijai ir viena godalga – sudrabs, ko lodes grūšanā izcīnīja Dzilna, vienlaikus iegūstot ceļazīmi uz Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Viņiem līdzi ir devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča.

Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā pasaules čempionātā nepiedalīsies, gatavojoties Parīzes spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalīsies apmēram 1300 sportistu no 100 valstīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.