Raksta attēls

Noguruši, bet lepni un laimīgi par Latviju: zelta medaļnieki ratiņkērlingā ir atgriezušies

2023.gada 15.marts \\ Ratiņkērlings

Pēc dažādiem šķēršļiem pārlidojumos, pēc reisu novēlojumiem un kavējumiem no Kanādas pilsētas Ričmondas beidzot Rīgā ir sagaidīti pasaules čempioni ratiņkērlingā jauktajiem pāriem – Poļina Rožkova un Agris Lasmans – un pārējā komanda.

Jau ziņots, ka naktī uz 13. martu pasaules čempionātā tika izcīnīta pirmā zelta medaļa Latvijas kērlinga vēsturē. Ričmondā Latvijas jauktā pāra izlase ratiņkērlingā – Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills un trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis – fināla spēlē guva uzvaru, liekot piekāpties ASV sportistiem.

Agris Lasmanis Rīgā ielidoja otrdienas vakarā kopā ar pārējo komandu. Savukārt Poļina Rožkova atgriezās dažas stundas vēlāk – mirkli pirms pusnakts. Godalgotie kērlingisti un citi Latvijas ratiņkērlinga izlases spēlētāji lidostā tika sagaidīti sirsnīgā, priecīgā atmosfērā. Sagaidītāju vidū netrūka vistuvāko līdzjutēju un atbalstītāju – gan draugu un tuvinieku, gan pārstāvju no Latvijas Kērlinga asociācijas, Latvijas Paralimpiskās komitejas un tās ģenerālsponsora “Mēness aptieka”. Noguruši, bet lepni un laimīgi – tā var raksturot mūsu izcilos ratiņkērlingistus pēc vairāk nekā 30 stundu ilgušā sarežģītā lidojuma mājup.

Rīgas lidostā Agris Lasmans atzina, ka ir lepnums par Latviju un lieliska sajūta, uzvarot pat lielo valstu izlases: “Sajūta ir ļoti laba. Tagad priecājos, ka beidzot esam mājās. Jāatpūšas. Dienā bija pat četras spēles, kas prasīja lielu spēku. Paldies arī komandas biedriem un treneriem par nepieciešamo atbalstu un uzmundrinājumu.”

Savukārt Poļina Rožkova pastāstīja par sarežģīto ceļu uz augstākā kaluma medaļu: “Šajā čempionātā bija daudz problēmu. Mans partneris Aleksandrs Dimbovskis, ar kuru bija jāstartē turnīrā jauktajiem pāriem, salauza abas kājas. Mēs bijām lielu enerģiju ieguldījuši, lai startētu kopā. Nācās ātri mainīt sastāvu. Treneris Erki Lilla paveica izcilu darbu – un mēs ar Agri Lasmanu beidzot saņēmām to, kas mums pienākas: zelta medaļu pasaules čempionātā. Apstākļi saveda mūs ar Agri sacensībās atkal kopā, un tas bija ļoti veiksmīgi.”

Latvijas jauktā pāra izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills, trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis. Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Ojārs Briedis (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ieva Melle, Linda Meijere, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske.

Kopvērtējums ratiņkērlinga jauktajiem pāriem:
1. Latvija
2. ASV
3. Kanāda
4. Ķīna
5. Anglija
6. Slovākija
7. Koreja
8. Skotija
9. Igaunija
10. Vācija
11. Ungārija
12. Itālija
13. Japāna
14. Norvēģija
15. Zviedrija
16. Šveice
17. Polija
18. Dānija
19. Somija

Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība. Paldies par atbalstu arī Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsoram “Mēness aptieka”, mediju pārstāvjiem un visiem līdzjutējiem.

Informāciju sagatavoja Līga Muzikante
Latvijas Paralimpiskā komiteja

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.