Raksta attēls

Noslēdzies Prāgas starptautiskais turnīrs šoudaunā 2019

2019.gada 22.marts \\ Šoudauns

No 7.-9. martam Prāgā norisinājās viens no punktu turnīriem šoudaunā. Šogad pirmo reizi Prāgā spēlēja arī 3 Latvijas šoudaunisti- Raimonds Briežkalns, Deniss Ovsjaņņikovs un Ziedonis Mazūrs. Starptautisko tiesneša kategoriju šajā turnīra izgāja arī viens no Latvijas šoudauna tiesnešiem- Vladimirs Priede. Līdz ar to pēc šī turnīra Latvijai ir jau 2 starptautiska līmeņa tiesneši šoudaunā!

Grupu turnīru pārvarēja Raimonds un Ziedonis, kamēr Denisam šoreiz neizdevās izkļūt no grupas, jo diemžēl sakrita , ka Deniss ar Raimondu kopā spēlēja vienā grupā ar pasaules pirmo numuru slovēni Peteru Zidaru. 

Tomēr jāsaka, ka kopumā Deniss izcīnīja visvairāk uzvaru no Latvijas spēlētājiem, jo turnīra tālākajā gaitā zaudēja tikai vienā spēlē un ieņēma 23. vietu 43 spēlētāju konkurencē. Ziedonis izkļūdams no grupas turpinājumā izcīnīja vien tikai vienu uzvaru un beigās spēlēja par 15.-16. vietu, līdzīgā spēlē zaudējot Polijas pārstāvim Lukasam Bičovskim.

Savu līdz šim starptautiski veiksmīgāko turnīru aizvadīja Raimonds Briežkalns, kurš grupā piekāpās vien Peteram Zidaram. Savukārt otrajā turnīra etapā izcīnīja otro vietu grupā, kas nozīmēja tikšanu labāko astoņu spēlētāju skaitā. 

Ceturtdaļfinālā līdzīgā spēlē diemžēl zaudējums slovēnim Miham Susmanam. Acīmredzot tas prasīja kā fizisko tā psiholoģisko gatavību pacīnīties par 5. vietu, jo gan mazājā pusfinālā un arī spēlē pat 7. vietu zaudējumi. Taču tāpat iekļūšana labāko astotniekā tik spēcīgā konkurencē ir lielisks rezultāts. 

Prāgas turnīrs kopumā parādīja to, ka šobrīd šoudauna līmenis starp spēlētājiem arvien izlīdzinās un ierastie pasaules favorīti paklūp arvien vairāk spēlēs. Peters Zidars šoreiz ieņēma 3. vietu , kamēr par lielāko pārsteigumu parūpējās Vācijas šoudaunists Tāde Rozenfelts , tiekot līdz finālam un ļoti līdzīgā spēlē piekāpjoties Polijas šoudaunistam Kristianam Kisielam, kurš pēc izgāšanās savās mājās Eiropas čempionātā atkal ir atgriezies uz uzvaru takas.

Sieviešu konkurencē pirmais trijnieks šķietami paredzams- trešā poliete Elizabete Melčareka, otrā Hanna Vilmi, kamēr beidzot pie uzvaras tika atkal somiete Jana Pesari. Taisnības labad gan jāsaka, ka visām favorītēm nācām krietni vien nopūlēties, lai sasniegtu šos rezultātus. 

Šoudaunā nākamais turnīrs Liepājā 2. atlases posms.

Pasākums

3rd BSC Prague Showdown Cup 2019
2019.gada 6.marts līdz 2019.gada 10.marts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.