Raksta attēls

Notikušas 2018.gada čempionāts vieglatlētikā cilvēkiem ar redzes invaliditāti

2018.gada 23.maijs \\ Para vieglatlētika

Sestdien, 19. maijā, paralēli paralimpiskakaji sporta dienai, Latvijas Neredzīgo sporta savienība rīkoja 2018. gada čempionātu vieglatlētika. Pirmo reizi šīs sacensības tikai aizvadītas Jelgavā – Zemgales Olimpiskajā sporta centrā. Kopā dalībnieki sacentās 8 dažādās disciplīnās. 4 skriešanas distancēs (100m, 200m, 400m un 800m), tāllēkšanā un trijās mešanas disciplīnās – disks, lode un šķēps. Diemžēl organizatori nesagaidīja nevienu pieteikumu 1500m distancei.

Šogad sacensību dalībniekiem ļoti paveicās ar laika apstākļiem. Bija silta, saulaina diena. Un tikai vējš bija tas, kurš traucēja šķēpmetējiem raidīt rīku maksimālā attālumā.

Kopā ar jauno LNSS valdi šajā sporta sezonā nāca klāt arī jauninājumi sacensību organizēšanā. Jau minēju, ka pašas sacensības norisinājās pilnīgi jaunā vietā – Jelgavā. Čempionāts noritēja raitāk nekā citus gadus, jo vienlaicīgi ar skriešanas disciplīnām noritēja arī metēju un grūdēju starti. Savukārt svarīgākais jaunievedums bija atsevišķs vērtējums senioru grupai. Visi sportisti, kuri jau ir sasnieguši 50 gadu vecumu, tika vērtēti atsevišķā kategorijā. Organizatoriem par lielu prieku šī bija viena no vispārstāvētākajām kategorijām. Lielu izbrīnu radīja fakts, ka mešanas disciplīnās seniori uzrādīja pat augstākus rezultātus par Open grupas (18-50 gadi) pārstāvjiem. Vēl sacensībās piedalījās arī jaunieši, kuri sacentās vecuma grupā līdz 18 gadiem.

Ņemot vērā, ka šogad plaši pārstāvēti bija abi vieglatlētikas čempionāti, arī turpmāk katru gadu tiks rīkotas sacensības gan ārā, gan arī ziemas vieglatlētikas čempionāts telpās. Un nākamgad tiks gaidīts vēl lielāks dalībnieku skaits.

Foto: https://photos.app.goo.gl/BKWHQROIO5WrK65f2

Rezultāti: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x8s6H7K2PYwRBbK6-glIHMtv4lID9TOU-qFbgsKxwmM/edit?usp=sharing

Informāciju sagatavoja: LNSS

Pasākums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.