Raksta attēls

Oficiāli: Tokijas Olimpiskās un Paralimpiskās spēles tiks pārceltas uz 2021. gadu

2020.gada 25.marts \\

Japānas premjerministrs Šinzo Abe pavēstījis, ka ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Tomasu Bahu ir panācis vienošanos par Tokijas Olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021. gadu, kas, savukārt nozīmē, ka pārceltas tiek arī Paralimpiskās spēles.

SOK prezidents Bahs un Japānas premjerministrs Abe šodien telefoniski apsprieda 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu norisi un pēc Japānas puses prasības nolēma spēles pārcelt uz nākamo gadu. “Vienošanās ir panākta par 100%,” Abe sacīja televīzijai.

Vēlāk sekoja arī SOK un Starptautiskās Paralimpiskās komitejas paziņojums, kurā tika apstiprināts, ka iesaistītās puses ir vienojušās par spēļu pārcelšanu uz nākamo gadu. Lai lēmums būtu pilnīgi oficiāls, tas vēl ir jāapstiprina SOK Izpildkomitejā. Konkrēti datumi vēl nav zināmi, taču SOK norāda, ka spēles nedrīkst notikt vēlāk par 2021. gada vasaru. Tāpat SOK informēja, ka, ņemot vērā ieguldītos līdzekļus zīmola izveidei, Olimpisko un Paralimpisko spēļu nosaukumā gadskaitlis netiks mainīts.

Iepriekš SOK prezidents Bahs nevēlējās pieļaut iespēju, ka spēles varētu tikt pārceltas, un nesteidzās ar lēmuma pieņemšanu, jo līdz olimpiskajām spēlēm vēl ir četri mēneši. Tomēr sestdien un svētdien pēkšņi pieauga nacionālo olimpisko un paralimpisko komiteju un federāciju spiediens, virknei organizāciju publiski aicinot spēles pārcelt un atsakoties savus sportistus vasarā sūtīt uz Tokiju.

Foto: Reuters/Scanpix

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.