Oskars Gailišs izcīna otro vietu arī UCI Para-riteņbraukšanas Eiropas kausa posmā Prāgā 2016

2016.gada 3.oktobris \\ Para riteņbraukšana

Latvijas para-riteņbraucējs Oskars Gailišs nedēļas nogalē, 01. – 02. oktobrī, Prāgā, Čehija, ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un citu savu atbalstītāju gadību piedalijās Eiropas kausa sacensībās šosejas riteņbraukšanā.

01. oktobrī, Prāga 6, Srtahov, norisinājas 54,6 km ( 12 paļi x 4,55 km ) grupas brauciens. Trase tehniska ar daudziem pagriezieniem, ātriem nobraucieniem. Kā arī fiziski smaga. Viena apļa ietvaros divi, vērā ņemami kāpumi 500 un 800 metru, apmēram 7 līdz 11 % stāvi. Labi kad laika apstākļi lutināja – + 24 grādi silts, saulains.

Sacensības iesākās ļoti aktīvi, iniciatīvu uzņemās čehu para riteņbraucēji, divi no kuriem nesen kā piedalījas Rio Paraolimpiādē, būdami skaitliskajā pārsvarā. Otrajā aplī, garākajā kāpumā, trijiem čehiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru par sekotājiem. Mēģināju šo atstarpi likvidēt vienātnē, kas arī izdevās nākamajā aplī. Bet kad biju bēgļus panācis, uzbrukumā devās daudzkārtējais Pasaules un Paraolimpiskais čempions Juri Ježeks, ar katru apli audzējot savu pārsvaru. Savukārt palikdami trijatā, čehi nepārtraukti mēģināja izraustīt mani. Pēdējā aplī, garākāja un smagākajā kāpumā, pats devos uzbrukumā, iegūstoto nelielu, apmēram desmit sekunžu pārsvaru, kuru arī nosargāju līdz finišam. Līdz ar to izcīnot 2. vietu šīs dienas grupas brauciena sacensībās.

2. oktobrī, Para riteņbraukšanas Eiropas kauss Prāga 2016 ietvaros, norisinājās otrās dienas sacensības individuālajā braucienā – 13,7 km distancē. Kā jau ziņots, iepriekšējā dienā, Oskars Gailišs izcīnija 2.vietu 54 km grupas braucienā.

Šodien izvēlejos distancē doties nevis ar individuālajam braucienam paredzēto, bet gan ar grupas brauciena divriteni. Nakti bija pamatīgi nolijis un trase bija mitra. Par cik trase tehniska un fiziski smaga, grupas brauciena divriteni vieglāk manevrēt, kā arī iespējams ar lielāku ātrumu pievarēt kapumus. Paveicot distanci 22:56 minūtes, kas deva šīs dienas sacensībās – 2.vietu. Uzvarētājam, čeham Juri Ježekam, tika zaudēts 1:28 minūtes. Ar savu rezultātu visā visumā esmu apmierināts, jo salīdzinoši ar pagājušo gadu, šajā pašā trase, pie līdzīgiem laika apstākļiem, savu rezultātu uzlaboju par 1:18 min.

Līdz ar to, divu dienu kopvērtējumā, Eiropas kauss Prāga 2016, tika izcīnīta otrā vieta.

Šogad, trijos Eiropas kausa posmos, tika izcīnīta viena 1.vieta un divas 2.vietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.