Raksta attēls

Oskars Gailišs startējis Pasaules kausa posmā para riteņbraukšanā

2022.gada 9.augusts \\

No 4. līdz 8.augustam Kanādā norisinājās Pasaules kausa posms Para riteņbraukšanā. Šīs sacensības ir vienas no reitinga sacensībām atlases uz Paralimpiskajām spēlēm Parīzē, kas norisināsies 2024.gada vasarā. Pateicoties Latvijas Paralimpiskās komitejas atbalstam, Latviju C4 medicīnas kategorijā pārstāvēja sportists Oskars Gailišs.

Kā min pats sportists, sacensību organizatori bija parūpējušie par interesantu, sarežģītu trasi, un tā bijusi gan tehniski, gan fiziski smaga. Aplis bija ierīkots pilsētas ielās, ar vienu izteiktāku kāpumu, vienu lēzenāku, apmēram kilometru pirms finiša un daudz asiem pagriezieniem.

5.augustā, saulainos, stipri vējainos un siltos laika apstākļos, norisinājās 26,4 km ( 3 apļi x 8,8 km) individuālais brauciens. Distanci veicot 42:23.32 minūtes, Oskars ierindojās 14.vietā, nopelnot Latvijai Pasaules Nāciju rangam septiņus reitinga punktus.

7.augustā norisinājās 79,2 km ( 9 apļi x 8,8 km ) grupas brauciens. Šoreiz laika apstākļi bija ekstrēmāki, starts tika dots pl.10:30 un gaisa temperatūra jau bija +33 grādi, savukārt pēc stundas gaiss iesilis līdz +40 grādiem pēc celsija. Sacensības iesākās ar cīņu par pozīciju grupas priekšā un ātrā tempā. Jau pirmā apļa smagākajā kāpumā grupa sāka dalīties, kamēr Oskars bija starp vadošajiem sportistiem. Otrs lēzenāks kāpums sākās aptuveni 1,5 km pirms finiša. Pirms tā asajā pagriezienā nācās izbraukt ārpus trases. Līdz ar to, sportists zaudēja kontroli ar vadošajiem un nācās iekļauties otrajā grupā.

“Diemžēl grupā, kurā braucu, nebija vienotības un nespējams sastrādāties, lai panāktu līderus. Atlika koncentrēties finišam, lai izcīnītu pēc iespējas augstāku vietu. Finiša spurts padevās teicami, no savas grupas finišēju pirmais, bet kopumā – 14.vietā. Ar sniegumu gan neesmu apmierināts, tik vien mazs gandarījums par to, ka izdevās finiša spurtā apsteigt daudzkārtēju Pasaules čempionu grupas braucienā itāļu sportistu. Līdz ar to arī par šo disciplīnu nopelnīti septiņi reitinga punkti Latvijai Pasaules Nāciju rangam.”

Savukārt no 11.augusta līdz 14.augustam Kanādā norisināsies Para Riteņbraukšanas Pasaules Čempionāts, kurā Oskars Gailišs pārstāvēs Latviju.

Informāciju sagatavoja: Oskars Gailišs

Pasākums

Para riteņbraukšanas Pasaules kauss šoseja
2022.gada 4.augusts līdz 2022.gada 7.augusts

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.