Raksta attēls

Oskars Gailišs un Mārtiņš Oliņš aizvadījuši Pasaules čempionātu para riteņbraukšanā

2019.gada 16.septembris \\ Para riteņbraukšana

No 11. septembra līdz 15.septembrim, Nīderlandē, Emenā, norisinājās UCI Para Riteņbraukšanas Pasaules čempionāts, kurā piedalījās arī divi sportisti no Latvijas – Tokijas Paralimpisko spēļu kandidāts Oskars Gailišs un jaunais sportists Mārtiņš Oliņš.

Kā pirmais uz starta devās Oskars Gailišs, kurš pirmajā sacensību dienā veica 32,1km (3 apļi x 10,7 km) lielu distanci. Diemžēl, īsi pirms pirms saviem startiem sportists neveiksmīgi krita, traumējot ribas un roku, kas krietni apgrūtināja sportista startu. Finālā Oskars ierindojās 12.vietā ar rezultātu 46:03 min, kas gan nedeva ieskaites punktus Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, taču ir līdz šim augstākais sportista sasniegums Pasaules čempionātā.

Otrajā dienā Oskaram bija jāveic 88,8 km liela distance. Finišējot 14.vietā, sportists nebija apmierināts, jo Pasaules čempionāts bija šīs velosezonas galvenais mērķis. Diemžēl, arī šīs sacensības sportistam nedeva ieskaites punktus Tokijas Paralimpiskajām spēlēm.

Līdz ar pieredzējušo Oskaru Gailišu, uz starta savā pirmajā Pasaules čempionātā piedalījās arī Mārtiņš Oliņš, kurš startēja H3 medicīnas kategorijā ar rokas velosipēdu. Individuālajās sacensībās sportistam bija jāpieveic 20,8km distance, ko viņš izdarīja 44:22 min, ierindojoties 36.vietā no 37 sportistiem.

Otrajā startā Mārtiņam Oliņam bija jāveic 66,6km distance, kurā kopumā juties arī daudz drošāk. Startējot 37 cilvēku konkurencē, Mārtiņš ierindojās 34.vietā.

Pasākums

UCI šosejas para riteņbraukšanas Pasaules čempionāts
2019.gada 12.septembris līdz 2019.gada 15.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.