Raksta attēls

Oskars Gailišs un Mārtiņš Oliņš piedalīsies pasaules čempionātā velobraukšanā

2019.gada 11.septembris \\ Para riteņbraukšana

No 11. septembra līdz 15.septembrim, Nīderlandē, Emenā, norisināsies UCI Para Riteņbraukšanas Pasaules čempionāts, kurā piedalīsies arī divi sportisti no Latvijas – Tokijas Paralimpisko spēļu kandidāts Oskars Gailišs un jaunais sportists Mārtiņš Oliņš.

Šajās sacensībās būs iespēja kvalificēties Tokijas Vasaras Paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies 2020.gadā, no 25.augusta līdz 6.septembrim.

Oskara Gailiša starti gaidāmi 11.septembrī un 12.septembrī, savukārt Mārtiņš Oliņš savās pirmajās starptautiskajās sacensībās piedalīsies 13.septembrī un 15.septembrī.

Oskars Gailišs, kurš ir šobrīd Latvijā labākais para riteņbraucējs, startēs Men Elite C4 klasē. Šobrīd sportists ar izcīnītiem 107 UCI punktiem ir 9.vietā pasaulē, no tuvākā sāncenša atpaliekot vien par 3 punktiem. 1.vietā pašreiz sportists no Krievijas, Sergejs Pudovs (Sergei Pudov) ar 270 UCI punktiem.

Mārtiņš Oliņš tiesības startēt šajā Pasaules čempionātā ieguvis pateicoties Oskara Gailiša iegūtajiem rezultātiem pēdējā gada laikā.

Para riteņbraukšanas sacensībās piedalās cilvēki, kuri iedalīti 4 dažādās klasēs – neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, cilvēki ar cerebrālo trieku, cilvēki ar citiem fiziskiem traucējumi un cilvēki, kas brauc ar rokas velosipēdu.

Atkarībā no tā, kāds velosipēds sacensībās tiek izmantots, šie sportisti savā starpā sacenšas klasēs:

  • C – parasts velosipēds;
  • H – rokas velosipēds jeb “handbike”;
  • B – tandēma velosipēds;
  • T – tricikls.

Pasākums

UCI šosejas para riteņbraukšanas Pasaules čempionāts
2019.gada 12.septembris līdz 2019.gada 15.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.