Raksta attēls

Par Tukuma gada cilvēku parasportā atzīta šāvēja Margita Kanopka

2024.gada 27.februāris \\

Kā jau tradicionāli vairākus gadus pēc kārtas, arī šogad februāra pēdējās nedēļas nogalē svinīgi tika sumināti sportiskie tukumnieki, kas Tukuma vārdu daudzinājuši ne tikai pašu mājās un valstī, bet arī ārpus valsts robežām. Un tas noticis, pateicoties sporta sasniegumiem visdažādākajos sporta veidos.

Izvērtēts 97 pretendentu sniegums

Šogad svinīgais pasākums «Sporta laureāts 2023″ norisinājās Tukuma sporta hallē un tajā tika saņemti apbalvojumi 13 nominācijās, pirms tam novada sporta komitejai izvērtējot 97 pretendenta pieteikumus. Savukārt savulaik mūsu laikraksta aizsākto tradīciju, nosakot sportistu nominācijā «Populārākais sportisks», komisija noteica, organizējot balsojumu šoreiz tikai sociālo tīklu vietnē facebook.

Labākie sportisti -basketbolisti

Nominācijā «Labākā sportiste» bija izvirzītas Luīze Sila, Sandija Andersone, Modra Liepiņa, Anna Flakse, un uzvaru izcīnīja Luīze Sila, kura pārstāvēja Latvijas basketbola izlasi sieviešu Eiropas čempionāta U-20 vecuma grupā. Šobrīd savas basketbola gaitas Luīze aizvada, spēlējot Spānijā.

Nominācijā «Labākais sportists» bija izvirzīti Kristers Zoriks, Emīls Vasermanis, Lauris Strautmanis, Dāvis Spriņģis un Kaspars Kronbergs. Arī šajā nominācijā balvu ieguva basketbolists – Kristers Zoriks. kurš, kā jau rakstījām iepriekš, ir viens no Latvijas izlases kandidātiem un Turcijas komandas spēlētājs.

Jauniešiem topā -vieglatlētika un futbols

Nominācijai «Labākā jaunā sportiste» tika izvirzītas Annija Rasnača, Madara Ķilpe un Sindija Medisone. Uzvaru guva Annija Rasnača. kas pagājušajā sezonā izcīnīja Baltija čempiones titulu 300 m barjerskrējienā.

Nominācijai «Labākais jaunais sportists» tika izvirzīti trīs jaunieši Raitis Klāvs, Helvijs Joksts, Kārlis Dubra. Uzvaru guva futbolists Helvijs Joksts, kurš pagājušajā gadā startēja Latvijas U-17 izlases sastāvā kvalifikācijas spēlēs.

Vecmeistari un tehniskie

Nominācijā «Labākā vecmeistaru sportā» izvirzītas trīs kandidātes: Liene Gudriniece, Modra Liepiņa, Gunta Helmane. Balvu saņēma soļotāja Modra Liepiņa – par sasniegumiem soļošanas sacensībās. Nominācijas «Labākais vecmeistaru sportā» laureāti: Aivis Štemmers, Ēriks Kanbergs, Modris Liepiņš. Balvu saņēma Ēriks Kanbergs -par sasniegumiem svarcelšanas sacensībās, konkrēti, spiešanā guļus.

Nominācijā «Labākais tehniskajos sporta veidos» izvirzīti šādi nominami: Jānis Jurka, Kristers Misa, Adrians Lasis. Uzvarētājs – Jānis Jurka, kurš 2023. gada septembrī izcīnīja Baltijas čempiona titulu driftā.

Pašiem savas uzlecošās zvaigznes un labākie treneri

Nominācijas «Gada uzlecošā zvaigzne» balvas pretnedenti: Annija Rasnača, Kristaps Ķilps, Kristiāna Kravale. Uzvarētāja-Annija Rasnača.

Savukārt par labākajiem treneriem tika atzīti: Sandis Poga, Kristaps Dišlers un Zigfrīds Markainis. Bet par pašu labāko kļuva šaušanas treneris Zigfrīds Markainis. Atgādinām, ka viņam šogad arī tika piešķirts augstākais novada apbalvojums «Goda pilsoņa zelta nozīmīte».

Apņēmīgākie un saliedētākie

Par apbalvojuma «Gada cilvēks parasportā» nominantiem šogad tika izvirzīti: šāvēji Gundars Bricis, Margita Kanopka un riteņbraucējs Oskars Gailišs. Un uzvarētājas gods – šāvējai Margitai Kanopkai.

Bet komandu sports tika atzīmēts ar nomināciju «Nozīmīgākās sporta spēļu komandas sasniegums», un uz šo godu pretendēja: BK «Kandava/ Anzāģe», FK «Tukums2000/Telms», FK «Irlava». Uzvarētāja – basketbola komanda «Kandava/Anzāģe», kas pagājušajā sezonā izcīnīja zeltu Nacionālajā līgā basketbolā.

Tautiski un populāri

Savi pretendenti bija arī nominācijā «Aktīvais tautas sportā», un līderos izvirzījās šie trīs: Laura Spalviņa, Andis Švāns, Uldis Ersts. Uzvarētāja – Laura Spalviņa, kas aktīvi darbojas Tukuma hokeja dzīvē.

Savukārt godu būt par novada «Populārāko sportisti» pēc sociālo tīklu balsojuma ieguva futboliste Anna Flakse, bet par «Populārāko sportistu» atbilstoši balsojumam nu kļuvis karatists Raitis Klāvs.

Par mūža ieguldījumu sportā – balva Andrim Miezītim īpašas cieņas pilnā uzvara nominācijā «Par mūža ieguldījumu sportā» šogad tika piešķirta ilggadējam sportistam un trenerim, kas nesis novada vārdu plašumā – Andrim Miezītim. (Interviju ar viņu varējāt lasīt 23. janvāra laikrakstā. – Red.)

Balvu saņem Laura Spalviņa nominācijā «Aktīvākais tautas sportā»

Nozīmīgākā sporta spēļu komanda «Kandava/Anzaģe»

Par mūža ieguldījumu sportā balva trenerim Andrim Miezītim

Annija Rasnača – gada uzlecošā zvaigzne un labākā ļaunā sportise

Gada cilvēks parasportā Margita Kanopka

Jānis Jurka – labākais tehniskajos sporta veidos

Avots: Neatkarīgās Tukuma Ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.