Para airētāji gadu iesāk ar sacensībām Tallinā un Parīzē

2017.gada 24.janvāris \\ Para airēšana

Paralimpiskie airētāji, kuri savu debiju pieredzēja Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskajās spēlēs, 28.janvārī piedalīsies Starptautiskās sacensībās ALVA 2017 Tallinā, bet no 3.februāra līdz 6.februārim viņi savus spēkus izmēģinās Eiropas iekštelpu airēšanas čempionātā (Europian Indoor Rowing Championship), kas notiks Parīzē.

Sacensībās Tallinā 28.janvārī plāno piedalīties Žanna Cvečkovska, bet Eiropas iekštelpu airēšanas čempionātā piedalīsies Žanna Cvečkovska, Eduards Pupels un Aleksandrs Kirins. Visus sportistus viņu gaitās pavadīs arī pieredzējušais airētājs un treneris Aleksejs Lavrenovs.

Paralimpiskā airēšana jeb adaptīvā airēšana Paralimpiskajās spēlēs ir kopš 2008.gada, kad pirmo reizi skatītāji to varēja vērot Pekinā. Latviešu sportistu startus airēšanā varēja vērot Riodežaneiro Paralimpisko spēļu laikā, kad pārī debitēja Žanna Čveckovska un Eduards Pupels.

Laivas, ar kurām pārvietojas para airēšanas sportisti, ir četrvietīgas, divvietīgās vai vienvietīgās. Vienvietīgā laiva ir apmēram 8.2m gara un tajā ir fiksēta sēdvieta, kurā piedalās cilvēks, kam sacensību laikā drīkst kustēties tikai rokas – pārējais ķermenis ir piestiprināts laivai. Pāra laiva – apmēram 10.4m gara un pārī sacensībās piedalās cilvēki ar kustību traucējumiem rokās un ķermeņa augšdaļā. Četrvietīgā laiva tiek izmantota tikai miksētam komandas sastāvam (sievietes + vīrieši), un tā ir gandrīz 14 m gara. Tieši četrinieku sacensības tiek uzskatītas par vienu no interesantākajām disciplīnām, jo laivā jāatrodas četriem cilvēkiem ar atšķirīgām invaliditātēm – vismaz vienam cilvēkam ar redzes traucējumiem, vismaz vienam cilvēkam ar kādu amputāciju un vismaz vienam cilvēkam ratiņkrēslā.

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.