Raksta attēls

Para-airētāji kvalificējas Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm!

2016.gada 31.maijs \\ Para airēšana

Piektdien, 27.maijā, Šveicē norisinājās bipartite izvēle paralimpiskajā airēšanā. Uz vienu no šādām bipartite jeb īpašiem ielūgumiem dalībai Paralimpiskajās spēlēs, pretendēja arī Latvijas paralimpiskie airētāji, kuri sīvā konkurencē ir ieguvuši iespēju piedalīties Riodežaneiro Paralimpiskajās spēlēs. Tas nozīmē, ka līdz ar tādiem sporta veidiem kā loka šaušanu, paukošanos, vieglatlētiku, paralimpisko iejādi un peldēšanu, Latvijas Paralimpiskajai vienībai ceļā uz Riodežaneiro pievienojas arī airētāji – Žanna Cvečkovska, Eduards Pupelis un viņu treneris Aleksejs Lavrenovs.

Kā bilst Riodežaneiro Paralimpisko spēļu organizatori, katram sporta veidam ir kvotas – valstu skaits, kāds var piedalīties konkrētā sporta veidā vai disciplīnā, kā arī cilvēku skaits, kas var startēt Paralimpiādē no konkrētas valsts. Pirmajās 10 vietās airēšanā automātiski kvalificējas sporta pasaules nozīmīgākajām sacensībām, savukārt atlikušās divas vietas tiek aizpildītas, pamatojoties uz īpašas komisijas lēmuma, kuras nolemj, kuru divu valstu komandām piešķirt iespēju sacensties ar 10 pasaulē labākajām airēšanas komandām.

Kopumā bipartites lūdza piešķirt Argentīna, Vācija, Ungārija, Krievija, Baltkrievija, Honkonga, Kenija, Japāna, Lietuva, Latvija, Sīrija, Apvienotie Arābu Emirāti, Itālija, Amerikas Savienotās valstis, Zimbabve, Austrija un Izraēla, savukārt no visām valstīm bipartites saņēma vien astoņas– Argentīna, Ungārija, Lietuva, Japāna, Austrija, Kenija, Zimbabve un Latvijas valsts pārstāvji.

Latvijas valstsvienība airēšanā paralimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, tomēr šī sporta veida saknes jau kādu laiku tiek audzētas Daugavpilī, kur šis sporta veids attīstījies visspēcīgāk. Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm kvalificējusies Latvijas TAMix2x klases komanda ar Žannu Cvečkovsku un Eduardu Pupeli, kas nozīmē, ka abiem sportistiem laivā ir fiksēti sēdekļi un viņi galvenokārt izmanto tikai ķermeņa augšdaļas muskuļus. Viņu treneris Aleksejs Lavrenovs un Latvijas Airēšanas federācijas ģenerālsekretāre Marita Šteinberga par lielisko iespēju startēt Riodežaneiro Paralimpiādē ir sajūsmināti un ir priecīgi, ka Latvijai šāda iespēja ir piešķirta.

Pēdējās sacensībās Itālijā, kurās startēja arī mūsu komanda, viņi ierindojās godpilnajā 7.vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.