Raksta attēls

PARA airētāji un kvalifikācijas regate

2021.gada 5.jūlijs \\ Para airēšana

Laika periodā no 2021. gada 3. junija līdz 5. jūnijam notika Paralimpiskā kvalifikācijas regate, kurā piedalījās arī mūsu jaunā komanda – Žanna Cvečkovska un Krists Mickēvičs. Viņi kopā ar treneri Alekseju Lavrenovu devās uz Itālijas pilsētu Gavirati, kur startēja PR2 MIX2x laivu klasē. Šajā laivu klasē pēc iepriekšiesūtītiem pieteikumiem bija pieteiktas deviņa laivas, tomēr kvalifikācijas pārbaudi neizgāja viena Kaboverde republikas pārstāvji un kopumā startēja astoņas komandas.

Pēc kvalifikācijas noteikumiem šajās sacensībās tiek izcīnītas pēdējās kvotas uz Paralimpiskām spēlēm un tikai divas stiprākās komandas, kuras nav vēl kvalificējušas varēs braukt uz Tokijas Paralimpiskajām spēlēm.

Sacensības noritēja ļoti siltos laika apstākļos, kur temperatūras stabiņš parsniedza trīsdesmit grādus, kas mūsu sportistiem bija vēl viens pārbaudījums. Tomēr Krista un Žannas apņēmība startē atlasē tas nemazināja un pirmo distanci komanda nogāja ar pāris kļūdām, bet ar ļoti labu rezultātu – 9:43.28 un izcīnīja 3. vietu, kas deva iespēju startēt gandarījuma braucienā.

Pēc atpūtas nākama dienā laika apstākļi nebija vēsāki, bet bija mazāks pa vējš un šajā distancē, jau bija vairāk jāspēj pielikt spēku un jāparāda raksturs. Pretinieki bija ļoti labi sagatavojušies un šoreiz finiša līnija tika šķērsota kā piektie ar laiku 10:01.50 un tas diemžēl nedeva iespēju startēt finālā. Līdz ar to Latvijas komanda šīs sacensības noslēdza septīta vietā.

Neskatoties uz rezultātu, kas varbūt nebija uz ko tika cerēts, tomēr apsveicam mūsu komandu- Kristu Mickēviču un Žannu Cvečkovsku ar pirmo debiju sacensības un novēlam turpināt darbu gatavoties jau nākamajiem startiem!

Paldies trenerim Aleksejam Lavrenovam un Krista astistentam Vladimiram par atbalstu un ieguldīto darbu!

Pasākums

World Rowing Paralimpiskā kvalifikācijas regate
2021.gada 3.jūnijs līdz 2021.gada 5.jūnijs

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.