Raksta attēls

Para lokšāvējiem Mellei un Jonastam bronza Latvijas čempionātā jauktajiem pāriem

2023.gada 7.augusts \\ Loka šaušana
Pagājušā nedēļas nogalē no 5. līdz 6. augustam Ventspils pilsētā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts loka šaušanā. Šajā čempionātā piedalījās arī četri Latvijas para loka šāvēji – Ieva Melle, Gints Jonasts, Dainis Jansons un Jānis Kants, kuri startēja vispārējā konkurencē kopā ar pārējiem sportistiem.
Kā jau ierasts, sacensības sākās ar kvalifikāciju – 72 šāvieni no 70m attāluma pa 122cm diametra mērķi. I. Melle ieguva 527 punktus, G. Jonasts 548 punkti, D. Jansons 525 punkti un J. Kants 547 punkti.
Sacensības turpinājās jaukto pāru komandām. Kopā vienā komandā stratēja Melle un Jonasts, kas bija lielisks treniņš abiem sportistiem priekš gaidāmā Eiropas čempionāta, kas norisināsies Nīderlandē jau pēc nedēļas. No pirmās izslēgšanas kārtas abi sportisti bija brīvi. Otrajā kārtā Ievas un Ginta pretinieki bija I. Pavasare un E. Lapsiņš, kuri ar 2:6 cieta zaudējumu pret mūsu tandēmu. Nākamā cīņa Mellei un Jonastam bija pret M. Runiškovu un I. Dubkeviču, kur mūsu para sportisti cieta zaudējumu ar 0:6. Nākamajā izslēgšanas kārtā Ievas un Ginta pretinieki bija R. Matvejeva un M. Frolos. Ieva un Gints sacensības noslēdza ar uzvaru 5:3, kas viņiem nodrošināja 3. vietu un bronzas godalgu kopumā deviņu jaukto pāru komandu konkurencē.
Individuāli sacensībās veicās dažādi – Gints, Dainis un Jānis no pirmās izslēgšanas kārtas bija brīvi. Otrajā izslēgšanas kārtā Gintam cīņa pret M. Ģelzi un uzvara 7:1. Savukārt Dainim un Jānim otrā izslēgšanas kārta bija vienam pret otru, kur uzvaru guva Jānis ar 6:2. Trešajā izslēgšanas kārtā Jāņa pretinieks bija J. Bružis, kurš guva uzvaru 6:0 un izslēdza J. Kantu no sacensībām. Diemžēl arī Gints trešajā kārtā cieta zaudējumu ar 1:7 piekāpjoties I. Dubkevičam.
Ievai pirmās izslēgšanas kārtas pretiniece bija M. Parole, kuru Ieva uzvarēja ar 6:2. Otrajā kārtā Ievai cīņa pret M. Runiškovu, bet diemžēl cīņa noslēdzās ar zaudējumu 4:6.
Rezultātā sacensības individuāli Ieva noslēdza 5. vietā 10 sieviešu konkurencē. Savukārt 17 vīriešu konkurencē Gintam 7. vieta, Jānim 8. vieta un Dainim dalītā 9. vieta.

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.