Raksta attēls

Para riteņbraukšanas Eiropas kauss Slovakija, Puchov 2021

2021.gada 20.jūlijs \\ Para riteņbraukšana

17 – 18.jūlijā, Pichov, Slovākijā norisinājās Para riteņbraukšanas Eiropas kausa posms. Pateicoties Latvijas Paralimpiskās komitejas, SIA Lignum atbalstam sacensībās startēja Oskars Gailišs

Sestdien, 17.jūlijā norisinājās 60 km grupas brauciens ( 3.apļ x 20 km ). Distance ierīkotā kalnainā apvidu. Katra apļa ietvaros bija jāpievar 7 km garš kāpums. Sacensības iesākās augstā tempā. Distancē devamies trīs medicīnas kategorijas kopā ( tandemi, C5 un C4 ). Jau pirmajā aplī izveidojās atrāviens no pieciem sportistiem ( trīs slovāki, polis un es ). Otrajā aplī kalnā aizmukt izdevās diviem slovākiem. Ar poļu sportistu mēģinājam panākt bēgļus, ar mums braucošais slovāks nestrādāja, jo viņa komandas biedri brauca apmēram minūti mums priekšā. Kļuva skaidrs kad priekšā braucošos nepanāksim. Jutos labi, tehniski sarežģītā trases daļā aizmuku no poļa un slovāka. Savu nelielu pārsvaru par sekotājiem noturēju līdz pat finišam. Distanci pabeidzot trešā vietā. Savā C4 medicīnas kategorijā ierindojos 2.vietā, piekāpjoties 2021 gada Pasaules čempionam.

Svētdien 18.jūlijā norisinājās 14 km individuālais brauciens. Distance kā kamieļu mugura. Uzrādot rezultātu 00:18:16 minūtes, ierindojos 3.vietā, otrai vietai piekāpjoties vien 7 sekundes. Šodienas trešā vieta liedza uzvarēt Eiropas kausa posma kopvērtējumā un nācās samierināties ar 2.vietu.

Ar sniegumu grupas braucienā esmu apmierināts. Individuālā brauciena rezultātu vērtēju kā neapmierinošu. Disciplīna pie kuras jāpiestrādā. Ja protams turpināšu aktīvas sportista gaitas.

Mērķis – dalība Paraolimpiādē – nesasniegts. Rio 2016 gadā gāja secen, tagad arī Tokyo 2020. Netika izpildīti atlases kritēriji. Arī no UCI ( Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija ) saņemts atteikums pieprasot Bipartite ( vienkāršā valodā – brīvā vieta, kuras bija piecas ). Neskatoties uz to kad Latvija palika otrā valsts aiz strīpas pasaules nāciju rangā, kura pēc iegūtiem punktiem atlases periodā netika pie vietas dalībai Paraolimpiādē. Jā, Para riteņbraukšanā vietas uz Paraolimpiskām spēlēm iegūst nācija nevis atsevišķi sportists. Deviņus gadus mēģināju piepildīt viens mērķi – dalība Paraolimpiādē – menedžēšana, enerģija, laiks, finanses, … Kā ābeci izstudēju, praktiski apguvu daudz no Para riteņbtaukšanas niansēm, varetu teikt no nulles. Radusies skaidrība, saprašana par šo “virtuvi”, kā iespējams valstij izcīnīt vietu dalībai Paraolimpiskajās spēlēs. Kā arī viela pārdomām par savu nākotni.

Sagatavoja: Oskars Gailišs

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.