Raksta attēls

Parabobslejisti noslēdz sezonu ar izciliem panākumiem Šveicē

2018.gada 5.februāris \\ Para bobslejs

Šveicē, Sanktmoricas trasē, 1.02. un 2.02. norisinājās 9. un 10. Pasaules kausa izcīņas posmi, kuros, kā ierasts, piedalījās arī Latvijas parabobslejisti Artūrs Klots, Annija Krūmiņa, Lauris Zutis, Alvils Brants.

Sportisti aktīvi iesaistījušies sportā visu sezonu, un to lieliski varēja redzēt arī sacensībās Šveicē, kur 9.posmā 2.vietu izcīnījas Artus Klots, 4.vietā ierindojās Lauris Zutis, 11. ietā Alvils Brants, savukārt 18. vietā – Annija Krūmiņa.

Nākamā diena, kad norisinājās 10.Pasaules kausa izcīņas posms, kas šosezon bija arī pēdējais, latviešiem smaidīja veiksme – lieliskus startus aizvadīja Latvijas komandas dalībnieks, Pasaules čempions parabobslejā Arturs Klots, uzrādot labākos laikus abos braucienos, un apsteidzot pasaules ranga 1.vietas līderi Koriju Mapu no Lielbritānijas un mājnieku Kristoferu Stjuartu no Šveices. Lauris Zutis šajās sacensībās ierindojas 6.vietā, Alvils Brants izcīnīja 8.vietu, bet sportiste Annija Krūmiņa, braucot ar ātrumu 120 km/h, godpilnajā 17.vietā.

Kopvērtējumā šī gada Eiropas čempions Alvils Brants zaudēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderim Korijam Mapam, noslēdzot pasaules kausa izcīņu ar stabilu 2.vietu kopvērtējumā. Kopvērtējuma trijnieku noslēdz pagājušās sezonas uzvarētājs Lonijs Bisonets no Kanādas.

Kopvērtējuma tabulā Latvijas sportisti ierindojas sekojošās vietās:
Annija Krūmiņa – 7.vieta
Arturs Klots – 8. vieta
Lauris Zutis – 10.vieta

Kopumā pasaules kausa izcīņas posmos regulāri startē 27 sportisti no 12 valstīm.

Sacensībās piedalās atlēti, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Pārsvarā sportisti ir ar muguras smadzeņu bojājumiem, kas radušies dāžādu traumu, negadījumu, iedzimtību gadījumā. Parabobslejs ir specifisks arī ar to, ka sporta veidā var startēt cilvēki ar abām kāju amputācijām virs ceļgala. s. Parabobslejā atłauts startēt arī personām ar abu kāju amputācijām, gan zem un virs ceļgala. Šis ir viens no stporta veidiem, kur vīrieši un sievietes sacenšas vienās sacensībās, un netiek dalīti starp dzimumiem. Sportista svars ar balastu nedrīkst pārsniegt 100 kg. Finišā tiek izmantota bremžu iekārta, kas atrodas priekšā pie stūres iekārtas. Ātrums, vadot monobobsleja kamanas trasē, dažās virāžās sasniedz 132km/st.

Latvijas parabobsejisti izsaka pateicību Valkas novadam, Talsu novadam, Latvijas Paralimpiskajai komitejai (lpkomiteja.lv), Izglītības un zinātnes ministrijai (izm.gov.lv), art-v.international, Viešūrkalnam, kā arī sportistu ģimenēm un visiem līdzjutējiem un laba vēlētājiem.

Viestura Lāča foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.