Raksta attēls

Parabobslejists Klots: Labam rezultātam kopvērtējumā Pasaules kausa posmos jācenšas tikt labāko trijniekā

2024.gada 26.februāris \\ Para bobslejs

Foto: IBSF

Lai izcīnītu labu vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, atlikušajos posmos jācenšas tikt labāko trijniekā, sarunā ar LETA uzsver divkārtējais pasaules čempions parabobslejā Arturs Klots.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc aizvadītajiem četriem posmiem Klots ar 867 punktiem ieņem pirmo vietu. Tuvākajam sekotājam Korijam Mapam no Lielbritānijas ir 796 punkti, bet ASV parabobslejistam Giljermo Kastiljo – 753 punkti.

“Pasaules kausa posmos jācenšas tikt trijniekā. Tad kopvērtējumā būs laba vieta,” par savām izredzēm sezonas turpinājumā saka Klots.

Šosezon viņš ir uzvarējis trijos no četriem Pasaules kausa posmiem. Novembra un decembra mijā Lillehammeras trasē Norvēģijā, kur notika pirmie divi posmi, viņš vispirms uzvarēja, pēc trešās vietas pirmajā braucienā uzrādot labāko rezultātu otrajā, bet otrajās sacensībās izcīnīja ceturto vietu. Pēc otra labākā rezultāta pirmajā braucienā otrajā braucienā Klots sasniedza vien astoto rezultātu, par uzvarētāju kļūstot Kastiljo.

“Pasaules kausa kopvērtējumā man līdz šim augstas vietas bija izdevies izcīnīt reti. Dažās no sezonām traumu dēļ nebraucu visos posmos,” saka parabobslejists.

“Labākais, kas ir bijis, ir 2019./2020.gada sezonā izcīnītā trešā vieta,” saka Klots, kurš šajā sezonā var mērķēt augstāk, ņemot vērā, ka nobraukta jau puse Pasaules kausa posmu un aiz Atlantijas okeāna šosezon sacensību nebūs.

Viņš atgādina, ka, lai kvalificētos sacensībām, treniņu nedēļā sacensību trasē ir nepieciešams aizvadīt divus braucienus bez kritieniem. Tāpat ir arī bobslejā.

Uz jautājumu par treniņu procesu sportists atbild: “Svarus pacilāju katru dienu. Sestdien un svētdien neko nedaru, bet citās dienās reizi dienā patrenējos. Mums tomēr ir mazākas slodzes nekā bobslejistiem”.

“Pārējais ir atkarīgs no cilvēkiem, kuri var palīdzēt, – ja viņi un līdzekļi ir, var sarīkot treniņnometni un aizbraukt patrenēties trasē,” skaidro sportists. “Mēs paši kamanas staipīt nevaram. Mums vajag vismaz četrus cilvēkus, kas mums palīdz, – divus trases augšā un divus – apakšā.”

Viņš bilst, ka šosezon pāris dienas ir izdevies nobraukt arī Siguldas trasē. Rudenī, kad bobslejisti vēl nebija aizbraukuši uz Ķīnu, palīdzēja Latvijas bobsleja izlases sportisti.

“Šosezon, kad “lielā” izlase trenējās, arī mēs pāris braucienus aizvadījām. Izlases čaļi palīdzēja. Viņi bija treniņā, un mēs arī pāris reizes nobraucām,” saka Klots.

Viņš stāsta, ka aplēst sezonā aizvadīto braucienu skaitu ir grūti, jo tas katru sezonu mainās un ir atkarīgs no finansēm un paša sportista veselības.

“Braucienu daudzums sezonā ir atkarīgs arī no Pasaules kausa posmu daudzuma. Klāt jāpieskaita treniņbraucieni,” saka Klots.

Februāra un marta mijā Šveices trasē Sanktmoricā notiekošajos divos Pasaules kausa posmos tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas, bet 9. un 10.martā Lillihammerā, kur šosezon jau ir braukts, notiks cīņa par pasaules meistarsacīkšu zelta medaļām.

“Pasaules čempionātā Norvēģijā stabili jānobrauc visi četri braucieni, bez nekādiem brīnumiem, tad būs labs rezultāts,” saka Klots.

Viņš ir divkārtējs pasaules čempions, uzvarot 2017.gadā Sanktmoricā un gadu vēlāk Lillehammerā, un divkārtējs Eiropas čempionāta uzvarētājs, triumfējot 2017.gadā Vācijas trasē Oberhofā un iepriekšējā sezonā Austrijas trasē Īglsā.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.