Raksta attēls

Parabobslejs netiek iekļauts Ziemas Paralimpisko spēļu programmā

2018.gada 14.septembris \\ Para bobslejs

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) valde virzījusi 23 sporta veidu iekļaušanu Paralimpisko spēļu programmā uz 2024. gada Parīzes Vasaras Paralimpiskajām spēlēm. Diemžēl, lēmums par to, vai 2022. gada Ziemas Paralimpiskajās spēlēs iekļaut parabobsleju, ir negatīvs.

Madridē notiekošajā valdes sēdē, kurā tika pieņemti vairāki lēmumi, tika lemts, ka Parabobslejs joprojām neatbilst Ziemas Paralimpisko spēļu sporta veida standartiem. Pieņemts lēmums, ka 2022. gada Pekinas Ziemas paralimpiādē šis sports netiks iekļauts. Kā savu lēmumu pamato SPK, galvenais iemesls šī spota veida neiekļaušanai ir 2016. gada septembrī dotais uzdevums iesaistīt 12 valstis no 3 reģioniem šajā sporta veidā, kuras regulāri piedalās sacensībās divas ezonas pēc kārtas, tomēr šī prasība nav izpildīta.

“Es zinu, ka vairums sportistu būs ļoti vīlušies, dzirdot šo lēmumu, tomēr visiem sporta veidiem ir vienādi noteiktumi un parabobslejs nav izpildījis Starptautiskās komitejas prasības, lai sporta veids atbilstu Ziemas sporta veidam,” min SPK prezidents Endrjū Pārsons (Andrew Parsons). ‘”Mēs ceram, ka visi tie sporta veidi, kuriem šoreiz atteicām, nepieciešamos kritērijus izpildīs līdz 2026. gadam.”

Līdz ar parabobsleja neiekļaušanu ziemas spēļu programmā, tika lemts arī par golfa, karate, para dejošanas, para burāšanas un elektrisko ratiņkrēslu futbola neiekļaušanu 2024. gada Parīzes Vasaras paralimpisko spēļu programmā, pamatojot to ar nepilnībām vairākos šo sporta veidu kritērijos. 2019. gada janvārī tiks apstiprināti visi Parīzes Paralimpisko spēļu ietvaros notiekošie sporta veidi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.