Raksta attēls

Paralimpieši atgriežas no Londonas ar četrām godalgām

2017.gada 24.augusts \\ Para vieglatlētika

No 14. līdz 23. jūlijam Londonā, Karalienes Elizabetes II stadionā norisinājās viens no šī gada nozīmīgākajiem notikumiem paralimpiskajā sportā – pasaules čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalījās arī pieci sportisti no Latvijas. Latvijas paralimpieši kopumā mājās pārveda 4 godalgas.

Pirmajās sacensību dienās uz starta devās Diāna Dadzīte, kura pasaules čempionātu sāka lodes grūšanā. Raidot lodi 8.01m tālu, Diāna izcīnīja 1.vietu, par 25 centimetriem apsteidzot tuvāko sāncensi no Kolumbijas. Pasaules čempionāts vieglatlētikā iesācies veiksmīgi!

Kā nākamais uz starta devās titulētais paraolimpietis Aigars Apinis, kurš šogad piedalījās diska mešanas disciplīnā F52 klasei. Sasniedzot savas karjeras labāko rezultātu – 21.95m, Aigars Apinis izcīnīja 2.vietu. Par 1.vietas ieguvēju kļuva jaunpienācējs no Brazīlijas – viņš rīku aizmeta gandrīz par diviem metriem tālāk – 23.80m. Neskatoties uz 2.vietu, Aigars Apinis atzina, ka ir ļoti apmierināts ar rezultātu, jo ir sasniedzis karjeras augstāko punktu.

Nākamajās dienās starts atkal Diānai Dadzītei, kura šoreiz startē šķēpmešanā. Šķēpu raidot tālāk par 27m, rīdziniece ne tikai uzlaboja savu personīgo rekordu, kuru bija uzstādījusi pērn Riodežaneiro Paralimpiskajās spēlēs, bet arī laboja vairāk nekā 20 gadus vecu pasaules rekordu. Arī šoreiz – zelts!

Pēc veiksmīgā Diānas un Aigara starta, vietu mešanas sektorā ieņēma arī Dmitrijs Silovs, kurš 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu šķēpa mešanā un izcīnīja 3.vietu lodes grūšanā. Viņa starts bija šķēpa mešanā. Raidot šķēpu 55.89m tālu, Dmitrijs beidzot izcīnīja ilgi gaidīto Pasaules čempiona titulu, kā arī uzlaboja savu karjeras labāko rezultātu un pārspēja čempionāta rekordu. Vēl viens zelts Latvijai!

Kā viens no pēdējiem startēja Edgars Bergs. Lai gan Pasaules čempionātā, kas 2015.gadā norisinājās Dohā Edgars ar rezultātu 14.01m spēja izcīnīt 2.vietu, šī gada sportistu sniegums pierāda, ka rezultāti ar katru gadu aug – Edgars, kurš lodi aizgrūda 14.32 m tālu, ierindojās 4.vietā, par 80 centimetriem atpaliekot no 3.vietas. 1.vietas ieguvējs lodi aizgrūda 15.30m tālu.

Viens no pēdējiem startiem bija arī Diānai Dadzītei, kura startēja pēdējā disciplīnā – diska mešanā. Kā saka pati Diāna, ja metiens izdodas, diskam jālido, tomēr pilnīgas pārliecības Diānai par to nebija. Tomēr šaubīties par savu sniegumu bija veltīgi, jo, turpinot tradīcijas, Diāna izcīnīja vēl vienu zelta godalgu, aizmetot disku 23.18m tālu.

Viens no pēdējiem startiem bija paraolimpietei Ingrīdai Priedei, kura arī startēja diska mešanā. Raidot disku 27.39m tālu, Ingrīda „iekāpa” pirmajā astotniekā un izcīnīja 7.vietu savā klasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.