Paralimpieši no Dubaijas atved 6 medaļas. Apinis pārspēj savu pasaules rekordu

2017.gada 30.marts \\ Para vieglatlētika

Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 20.03. līdz 23.03. norisinājās Starptautiskās sacensības vieglatlētikā “Fazza Grand Prix Dubai”. Sacensības, kas ilga vien 4 dienas, pulcēja vairāk nekā 40 dažādu valstu pārstāvjus, kuri savā starpā sacentās par turnīra godalgām. Tajās piedalījās arī 4 vieglatlēti no Latvijas – Ingrīda Priede, Aigars Apinis, Edgars Bergs un Dmitrijs Silovs, kuri sacensību laikā kopā izcīnīja 4 zelta un 2 sudraba godalgas.

Pirmajā dienā uz startiem devās divi mūsu vieglatlēti, Ingrīda Priede, kas piedalījās diska mešanā, kā arī Aigars Apinis, kuri startēja lodes grūšanā. Ingrīda Priede, veicot 27.17m tālu diska metienu izcīnīja 2.vietu, savukārt daudzkārtējais paralimpiskais čempions Aigars Apinis lodi grūda 9.88m tālu un izcīnīja 1.vietu, iegūstot visaugstākā kaluma medaļu.

Otrajā sacensību dienā uz starta izgāja Paralimpiskās bronzas ieguvējs lodes grūšanā Edgars Bergs, kā arī Eiropas čempions šķēpa mešanā Dmitrijs Silovs, kuri abi startēja lodes grūšanā, tiesa – katrs savā medicīniskajā grupā. Pirmajam starts bija paralimpietim Edgaram, kurš aizgrūda lodi 13.71 m tālu, sacensībās izcīnot 2.vietu. Dmitrijs, kurš uz starta devās divas stundas vēlāk, veiksmīgā metienā pārvarēja 13 metru atzīmi, aizgrūžot lodi 13.17m tālu, atkārtojot savu karjeras labāko rezultātu, ko pērn sasniedza Eiropas Čempionātā Itālijā! Līdz ar lieliskajiem panākumiem, pieredzējām vēl divas apbalvošanas ceremonijas, kurās piedalījās Latvijas vieglatlēti!

Trešajā sacensību dienā atkārtoti startēja Dmitrijs Silovs un Ingrīda Priede, kur viens piedalījās diska mešanā, bet otrs – lodes grūšanā. Lai gan sportisti šoreiz uz goda pjedestāla nekāpa, abi sasniedza visnotaļ labus rezultātus – Ingrīda Priede lodes grūšanā to aizgrūda 8.86m tālu, ierindojoties 4.vietā un tikai nedaudz atpaliekot no 3.vietas, savukārt Dmitrijs Silovs diska mešanā to raidīja 36.67 m tālu, sasniedzot savas karjeras labāko rezultātu un izcīnot 5.vietu.

Ceturtā sacensību diena izvērtās īpaši veiksmīgi – mūsu lieliskie paralimpieši, Aigars Apinis un Dmitrijs Silovs, šodien abi izcīnīja zelta godalgas! Aigars Apinis šodien startēja diska mešanā F52 grupā – raidot disku 21.91m tālu, Aigars pārspēja savu iepriekš uzstādīto Pasaules rekordu par 47 cm. Savukārt Dmitrijs uz starta izgāja viens no pēdējiem. Noslēdzot Dubaijas vieglatlētikas sacensības, Dmitrijs startēja šķēpa mešanā, kur ar spēcīgu metienu aizmeta šķēpu 53.35, izcīnot sesto zelta godalgu Latvijas komandai šajās sacensībās!

Latvijas Paralimpiskā komiteja saka lielu paldies par atbalstu arī vietējiem latviešiem, kuri bija ieradušies, lai atbalstītu mūsu vieglatlētus ar labiem vārdiem, Latvijas karogu un Dubaijas gardumiem!

Nākamās lielās sacensības vieglatlētikā norisināsies Londonā, kur jūlijā notiks Pasaules čempionāts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.