Raksta attēls

Paralimpieši no Pasaules čempionāta Latvijai atved trīs medaļas

2019.gada 19.novembris \\ Para vieglatlētika

Latvijas paralimpieši Pasaules čempionātā para vieglatlētikā ir izcīnījuši trīs medaļas: zeltu diska mešanā, zeltu šķēpmešanā un bronzu diska mešanā. Līdz ar to ir skaidrs, ka paralimpieši Latviju pārstāvēs arī nākamā gada Paralimpiskajās spēlēs Tokijā.

“Fakts, ka ar pieciem sportistiem varam atvest Latvijai trīs medaļas, manuprāt, ir ļoti labs rezultāts, neraugoties uz neierasti garo sezonu un treniņos gūtajām traumām. Medaļas ir labākais, ko varam dāvināt Latvijai dzimšanas dienā. Un darīsim visu iespējamo, lai godam pārstāvētu savu valsti arī nākamgad Paralimpiskajās spēlēs Tokijā,” saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Viņa pateicas sportistiem par sasniegtajiem rezultātiem, entuziasmu un lielo darbu, kas ieguldīts treniņos. “Prieks ir par visiem mūsu sportistiem – vieniem izcīnītas medaļas, citi pārliecinoši ierindojušies pirmajā desmitniekā pasaulē savā sporta veidā un sasnieguši personiskos rekordus. Tas liecina par labu potenciālu arī turpmākajiem gadiem,” saka Daiga Dadzīte.

Piektdien, 15. novembrī, noslēdzās Pasaules čempionāts para vieglatlētikā. Tajā daudzkārtējais čempions Aigars Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, čempione Diāna Dadzīte izcīnīja zelta medaļu šķēpmešanā un bronzas medaļu diska mešanā.

Savukārt Dmitrijs Silovs ieguva 6. vietu šķēpmešanā un 7. vietu lodes grūšanā, kur sasniedza arī savu personisko rekordu. Baiba Rorbaha, kurai šis bija pirmais Pasaules čempionāts, vālītes mešanā izcīnīja 9. vietu un sasniedza savu personisko rekordu. Jānis Juhņēvičs, kuram arī šis bija pirmais Pasaules čempionāts, izcīnīja 12. vietu lodes grūšanā.

Daiga Dadzīte pateicas LR Izglītības un zinātnes ministrijai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Krāslavas novada domei un lieldraugam bankai Citadele, bez kuru atbalsta Latvijas sportistu dalība Pasaules čempionātā nebūtu iespējama.

Pasaules čempionāts para vieglatlētikā notika no 7. līdz 15. novembrim Dubaijā. Tajā piedalījās 1400 vieglatlēti no 122 valstīm.

Čempionāts notika Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas tieši paredzēts un pielāgots para sportistiem.

*Fotogrāfs – Valts Baumanis.

Pasākums

Pasaules čempionāts para vieglatlētika
2019.gada 7.novembris līdz 2019.gada 15.novembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.