Raksta attēls

Paralimpietis Bergs: Trenere Ukstiņa māk pateikt tādus vārdus, pēc kuriem varu saņemties

2024.gada 22.janvāris \\ Para vieglatlētika

Latvijas paralimpieša Edgara Berga trenere Maija Ukstiņa māk savu audzēkni motivēt tā, lai viņš turpinātu strādāt arī sarežģītos brīžos, sarunā ar aģentūru LETA atzina sportists.

Bergs ir četrkārtējs paralimpisko spēļu medaļnieks, lodes grūšanā izcīnot divas sudraba un vienu bronzas godalgu, bet diska mešanā – vienu bronzu. Iespēja kvalificēties šī gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm viņam būs maijā Kobē gaidāmajā pasaules čempionātā paravieglatlētikā, kur, medaļas izcīnīšanas gadījumā, tiks nodrošināta arī kvota dalībai spēlēs. Kā stāstīja sportists, ir arī cerība, ka Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) piešķir vēl kādu kvotu, ja neizdodas izcīnīt kādu no medaļām.

Berga trenere ir Ukstiņa, kura pērn saņēma balvu par mūža ieguldījumu sportā.

“Viņa visam citam pateikusi “nē”, bet esam vienojušies – kamēr es pats vēl startēju – viņa ir gatava mani trenēt. Sadarbojamies vairāk nekā 20 gadus un neesmu gatavs neko mainīt, jo patīk viņas darba stils – kā viņa mani motivē. Piemēram, ja treniņa laikā ir nogurums un kaut kas nesanāk, viņa māk pateikt tādus vārdus, pēc kuriem varu saņemties un gribās darīt ar pilnu spēku un prieku. Ja reizēm gribās nolaist rokas, tad viņa tās māk atkal pacelt augšā,” stāstīja Bergs.

Jelgavā Berga vadībā reizi nedēļā notiek parasporta nodarbības bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem. Pagaidām nodarbībās piedaloties apmēram četri sportotgribētāji.

“Nespecializējamies konkrētā sporta veidā, bet veicam fiziskas nodarbības, lai viņi vēlētos kustēties,” teica Bergs, uzsverot, ka bērnus vajadzētu iedrošināt kustēties, tad arī audzēkņu būtu vairāk.

Iegūtās zināšanas no treneres Ukstiņas un iekrāto pieredzi sportista karjerā Bergs pēc karjeras beigām vēlas realizēt trenera arodā. Viņš arī studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA).

“Domāju turpināt kā vieglatlētikas treneris, protams, strādāt arī ar bērniem ar invaliditāti – tā būtu mana sirdslieta. Ja būs bērni, kas gribēs strādāt, būšu ar mieru to darīt,” uzsvēra Bergs.

Parīzes paralimpiskās spēles norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.