Paralimpiskā sporta diena svin 5 gadu jubileju; sportotājus un Latvijas Paralimpisko valsts vienību sveiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis

2016.gada 19.maijs \\

2016. gada 21. maijā jau 5. gadu ar bankas Citadele atbalstu risināsies Paralimpiskā sporta diena Latvijā ar mērķi iedvesmot cilvēkus ar invaliditāti aktīvākam dzīvesveidam un atklāt jaunus talantus profesionālajam sportam. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Paraolimpiskās valstsvienības, kuru kopā ar citiem sportistiem sveiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Paralimpiskā sporta diena notiks sestdien no plkst. 10:00 līdz 16:00 sporta centrā „Ķeizarmežs”, Ezermalas ielā 30, Rīgā. Sportošana sāksies pulksten 11:00. Laikā no pulksten 10:30 līdz 11:00 mediju pārstāvjiem būs iespēja intervēt Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidenti Daigu Dadzīti, Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidentu, paralimpisko čempionu Aigaru Apini un citus sportistus.

Paralimpiskā sporta diena risināsies piekto gadu. Sagaidāms, ka šogad –sporta dienā piedalīsies 500 sportotāji no visas Latvijas un sacentīsies 10 paraolimpiskā sporta disciplīnās. Sporta dienā piedalīsies arī Latvijas Paraolimpiskā valstsvienība – sportisti, kas kvalificējušies Riodežaneiro Paralimpiskajām spēlēm un Eiropas čempionātam, kurus pirms nozīmīgajiem startiem sveiks arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Savukārt Latvijas Paralimpiskā komiteja Valsts prezidentam Raimondam Vējonim pasniegs Rio Paralimpisko spēļu talismanu – visas Brazīlijas mežu augu bērnu Tomu.

Medijiem būs iespēja iepazīties ar dažādiem paralimpiskā sporta veidiem un klātienē tikties ar Latvijas paralimpisko valstsvienību. Atklāšanas ceremonijas laikā paraugdemonstrējumus sniegs paralimpiskās iejādes sportists Rihards Snikus, kurš arī ir kvalificējies Riodeženeiro Paralimpiskajām spēlēm. Ar savu zirgu King of The Dance Rihards mūzikas pavadībā demonstrēs freestyle programmu.

Par Paralimpiskā sporta dienu

Sacensībās piedalīsies cilvēki ar invaliditāti pieaugušo un jauniešu grupās 10 sporta veidos. Individuāli sportisti sacentīsies lodes grūšanā, peldēšanā, pauerliftingā, ratiņtenisā, galda tenisā, galda hokejā, novusā, mehāniskā airēšanā uz ergometriem Concept un šautriņu mešanā. Savukārt komandu sporta veidā sacenšanās notiks sēdvolejbolā.

Paralimpiskā sporta dienu ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar banku Citadele.

Lai palīdzētu paraolimpiešiem gatavoties Vasaras paraolimpiskajām spēlēm, banka Citadele uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu “Viņi var. Vai varam mēs?” Lai savāktu ziedojumus, ir izveidota īpaša mājaslapa www.tuesituvari.lv. Ziedojumu kastītes pieejamas bankas Citadele filiālēs un k/t „Kino Citadele”. Cilvēki tiek aicināti atbalstīt paraolimpiešu sasniegumus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.