Raksta attēls

Paralimpiskās komitejas prezidente: Jaunie apstākļi deva iespēju pārvērtēt savu budžetu

2020.gada 6.oktobris \\

Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) Covid-19 pandēmijas izraisītie apstākļi deva iespēju no jauna pārvērtēt savu budžetu, sarunā ar aģentūru LETA atzina LPK prezidente Daiga Dadzīte.

Šovasar paredzētās Tokijas vasaras paralimpiskās spēles ir pārceltas uz nākamo gadu. Dadzīte atzīst, ka paralimpiešiem sporta foruma pārcelšana radījusi nelielus sarežģījumus, jo viss tiekot pakārtots četrgades ciklam.

“Šī situācija bija trieciens daudziem, jo īpaši vadošajiem sportistiem, kuriem bija jau ieplānoti mači un konkrēti datumi, kuros jābūt pīķa formā. Pēc spēļu pārcelšanas bija viens mēnesis, kurā visi dzīvoja neziņā, turklāt vienu pēc otra atcēla arī čempionātus un citas starptautiskās sacensības,” stāstīja Dadzīte.

Tiesa, attiecībā uz LPK darba organizēšanu, Dadzīte šajā situācija uzsver arī pozitīvus ieguvumus.

“Sapratām, ka šī ir iespēja pārvērtēt savu budžetu. Lielāko daļu naudas esam ieguldījuši attīstībā un jaunos sportistus, kā arī nopirkām inventāru, kuru iepriekš nevarējām atļauties. Pievēršam padziļinātu uzmanību sportistu sagatavošanā, rehabilitācijā un medicīniskajām pārbaudēm,” skaidroja LPK prezidente.

Tāpat plašāk izvērsusies sadarbība ar pašvaldībām un atrasts daudz jaunu sportot gribētāju – bērnu, jauniešu un pieaugušo.

“Tagad ir izdevies sakārtot savu iekšējo saimniecību, ko iepriekš nevarējām izdarīt finansiālu apsvērumu dēļ. Piemēram, tā nauda, kuru būtu samaksājuši par lidmašīnu biļetēm un starptautiskām sacensībām, tagad palikusi Latvijā,” atzina Dadzīte.

LPK sadarbībā ar “Mēness aptieku” ir sākusi īstenot jaunu stratēģiju bērnu un jauniešu parasporta attīstībai reģionos, un kā pirmā projektā iesaistījusies Daugavpils. Sākotnēji plānots, ka projektā ar šo rudeni iesaistās pieci daugavpilieši, taču dalībnieku skaits var arī palielināties.

“Vispirms ir jāparāda, kā tas notiek, lai bērnu tuvinieki redzētu un saprastu, ka tas ir nepieciešams. Daugavpilī bija jau diezgan stipras iestrādes parasportam un sportam cilvēkiem ar invaliditāti. Tur jau iepriekš bija divas biedrības cilvēkiem ar invaliditāti, kas organizē aktivitātes saviem biedriem,” par projekta pirmajiem soļiem Daugavpilī stāstīja Dadzīte.

Stratēģija paredz līdzfinansēt bērnu un jauniešu parasporta nodarbības Latvijas reģionos, proaktīvi iesaistot šādu treniņnodarbību nodrošināšanā vietējās pašvaldības un sporta aktīvistus. Līdzfinansējuma saņemšanas iespējas LPK var nodrošināt, pateicoties valsts budžeta finansējumam un “Mēness aptiekai”, kas šogad kļuva par LPK ģenerālsponsoru.

Avots: LETA
Saite uz oriģinālu: https://www.leta.lv/news/para_sports/6E818D44-15A5-4793-B2AD-A4A4A068022C/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.