Paralimpiskie sportisti piedalīsies pasaules čempionātā vieglatlētikā

2017.gada 12.jūlijs \\ Para vieglatlētika

No 14. līdz 23. jūlijam Londonā, Karalienes Elizabetes II stadionā norisināsies viens no šī gada nozīmīgākajiem notikumiem paralimpiskajā sportā – pasaules čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalīsies arī pieci sportisti no Latvijas.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs pieci sportisti – rīdziniece Diāna Dadzīte (diska mešana, lodes grūšana, šķēpa mešana), jelgavniece Ingrīda Priede (diska mešana), rīdzinieks Aigars Apinis (diska mešana), Edgars Bergs (lodes grūšana) no Saldus, kā arī Dmitrijs Silovs (diska mešana, šķēpa mešana) no Krāslavas.

„Šogad sportisti īpaši gatavojušies, ik dienas piedaloties intensīvā treniņu procesā, gūstot jaunas zināšanas, kā arī nostiprinot jau esošās,” saka Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidente Daiga Dadzīte. „Pasaules čempionāts vieglatlētikā vienmēr ir ļoti nozīmīgs pasākums, kurā sportisti parāda, ko sezonas laikā sasnieguši. Šogad konkurence būs īpaši spēcīga, jo mainījušies Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) noteikumi attiecībā uz kvalifikāciju šim čempionātam – tas nozīmē, ka Londonā sastapsies labākie no labākajiem.”

Atgādināsim, ka Riodežaneiro Paralimpiskajās spēlēs, kas norisinājās 2016. gada septembrī, Diāna Dadzīte izcīnīja zelta godalgu šķēpa mešanā, kā arī 3.vietu diska mešanā, Aigars Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, savukārt Edgars Bergs sīvā cīņā izcīnīja 3.vietu lodes grūšanā. Sportiste Ingrīda Priede, kura uz Paralimpiskajām spēlēm nedevās ierobežoto kvotu dēļ, sevi lieliski pierādījusi iepriekšējos Eiropas un Pasaules čempionātos, bet Dmitrijs Silovs 2016. gada Eiropas čempionātā vieglatlētikā, pārspējot savu karjeras personīgo rekordu, kļuva par Eiropas čempionu šķēpa mešanā, kā arī izcīnīja 3.vietu lodes grūšanā.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā, norisināsies Londonā, Karalienes Elizabetes II stadionā, kas 2012. gadā kļuva par Paralimpisko spēļu norises vietu. Plānots, ka šajā pasaules čempionātā piedalīsies vairāk nekā 1300 vieglatlēti no 100 pasaules valstīm. Iepriekšējais pasaules čempionāts vieglatlētikā 2015. gadā notika Dohā, Katarā, kur Aigars Apinis izcīnīja zelta medaļa diska mešanā, Edgars Bergs sudraba medaļu lodes grūšanā, bet Dmitrijs Silovs – sudraba medaļu šķēpa mešanā.

Latvijas sportistu startu laiki

Sportists/-e Disciplīna Datums Laiks (pēc Latvijas laika)
Diāna Dadzīte Lodes grūšana 15.07. 12:08
Šķēpa mešana 17.07. 21:15
Diska mešana 21.07 21.14
Ingrīda Priede Diska mešana 20.07. 22:00
Aigars Apinis Diska mešana 18.07. 12:30
Edgars Bergs Lodes grūšana 16.07. 22:44
Dmitrijs Silovs Šķēpa mešana 19.07. 21:00
Lodes grūšana 23.07. 12:20

Visus Latvijas paraolimpiešu startus varēs vērot tiešraidē gan vietnē www.worldparaathletics.org, gan Latvijas Paralimpiskās komitejas mājaslapā https://lpkomiteja.lv/ . Čempionāta jaunumiem, aktualitātēm, kā arī sacensību rezultātiem līdzi sekot varēs arī Latvijas Paralimpiskās komitejas Facebook lapā – https://www.facebook.com/lpkomiteja/, vietnē Sportacentrs.com, un Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” raidījumā “Trīs ceturtdaļas”, kurā būs iespēja redzēt ne tikai atskatus uz sacensībām, bet arī to, kā aizrit sportistu ikdiena.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.