Raksta attēls

Paralimpisko čempionu Aigaru Apini Rīgā sagaida ar ziediem un apbrīnu

2021.gada 31.augusts \\ Para vieglatlētika

Šovakar Rīgas lidostā tika sagaidīts četrkārtējais paralimpiskais čempions Aigars Apinis, kurš šī gada paralimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā.

Latvijas godalgotāko sportistu sagaidīja un apsveica paralimpiskās kustības patronese, Valsts prezidenta kundze Andra Levite, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Jānis Ozols, Japānas vēstnieks Latvijā Jasuhiro Kavaguči, paralimpiskās kustības ģenerālsponsora “Mēness aptieka” valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene, kā arī olimpiskās zelta medaļas ieguvēju 3×3 basketbola komandas treneris Raimonds Feldmanis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis un tuvākie paralimpiskās kustības pārstāvji.

Sagaidot Aigaru, klātesošie pateicās par viņa lielo ieguldījumu Latvijas vārda nešanā pasaulē un spēju izcīnīt augsta kaluma medaļas, uzsverot, ka šādu sasniegumu izcīnīšana ir ļoti liels un grūts darbs, bet vēl grūtāk ikvienam sportistam ir šādus rezultātus noturēt. Sveicēji uzsvēra, ka lepojas ar Aigara sasniegumiem un novēl viņam arī turpmāk enerģiju un cīņassparu. Tāpat tika uzsvērts, ka Aigars ir iedvesmotājs ikvienam grūtā brīdī un, kā atzina 3×3 basketbola komandas treneris Raimonds Feldmanis, iedvesmotājs arī viņa komandai turpmākajam darbam.

Paravieglatlēts Aigars Apinis ir četrkārtējs paralimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā.

Tokijā izcīnītā bronzas medaļa ir jau 9. paralimpiskā medaļa, ko viņš izcīnījis Latvijai. 2016. gada paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Aigars Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā – zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008. gadā Pekinā vinš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004. gadā paralimpiskajās spēlēs Atēnās viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000. gadā Sidnejas paralimpiskajās spēlēs – bronzas medalu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

Pasākums

Paralimpiskās spēles Tokyo 2020
2021.gada 24.augusts līdz 2021.gada 5.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.