Raksta attēls

Paraolimpieši tērpus Vasaras paraolimpisko spēļu parādei šūs Smiltenē

2016.gada 13.maijs \\

Banka Citadele nodrošinās finansējumu Latvijas Paralimpiskās komitejas parādes tērpu iegādei, ar ko paraolimpiskā delegācija šogad dosies uz gaidāmajām Vasaras paraolimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Uzņēmēja Iveta Purmale no Smiltenes izstrādās īpašu lina auduma apģērba kolekciju, kas būs piemērota paraolimpiešiem, pārstāvot Latviju paraolimpisko spēļu atklāšanas parādē un citās oficiālās pieņemšanās. Katram sportistam tērps tiks šūts individuāli, un viena tērpa modelēšanas un šūšanas izmaksas būs aptuveni 200 eiro. Kopējās izmaksas parādes tērpu iegādei paraolimpiskajai delegācijai būs līdz 6000 eiro, jo tērpi tiks šūti visiem delegācijas pārstāvjiem – kopumā 28 sportistiem, treneriem, ārstiem un komitejas pārstāvjiem.

“Lai izmaksas par parādes tērpiem būtu adekvātas un tērpi būtu piemēroti paraolimpiešiem, izvēlējāmies pašmāju apģērbu izstrādātāju. Lina audums ir dabisks materiāls un simbolizē mūsu valsts – Latvijas – tradīcijas. Tērpus šūs Ivetas Purmales salons Smiltenē, viņiem ir vairāk nekā 10 gadu pieredze tieši ar lina audumu apģērbu izstrādi,” stāsta Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. “Vēl meklēsim mums finanšu ziņā piemērotāko risinājumu tērpu iegādei sportistiem paraolimpisko spēļu startiem.”

“Bijām pārsteigti uzzināt, ka paraolimpieši palikuši bez tērpiem. Paralimpisko komiteju atbalstām kopš 2012. gada, un uzskatām, ka mūsu paraolimpieši un olimpieši ir pelnījuši vienlīdzīgu attieksmi. Palīdzēsim šo situāciju atrisināt un piešķirsim papildu finansējumu. Redzam, ka paraolimpiskajiem sportistiem ir arī ļoti daudz citu vajadzību, lai pienācīgi sagatavotos startiem un godam pārstāvētu Latviju – skaisti, ar visu vajadzīgo ekipējumu un labā formā. Tāpēc aicinām ikvienu ziedot paraolimpiešiem mājaslapā www.tuesituvari.lv,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Lai palīdzētu paraolimpiešiem gatavoties Vasaras paraolimpiskajām spēlēm, banka Citadele uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu “Viņi var. Vai varam mēs?” Lai savāktu ziedojumus, ir izveidota īpaša mājaslapa www.tuesituvari.lv. Ziedojumu kastītes pieejamas bankas Citadele filiālēs un k/t „Kino Citadele”. Cilvēki tiek aicināti atbalstīt paraolimpiešu sasniegumus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.