Raksta attēls

Parapeldētājs Jurijs Semjonovs kvalificējas Parīzes Paralimpiskajām spēlēm

2024.gada 20.jūnijs \\ Para peldēšana

Parapeldētājs Jurijs Semjonovs ieguvis tiesības piedalīties Parīzes Paralimpiskajās spēlēs, izpildot Paralimpisko spēļu normatīvu peldēšanas 4 disciplīnās. Jurijs startēs S7 medicīnas grupā, piedaloties 50m brīvā stila peldējumā, 100m peldējumā uz muguras, 50m tauriņstilā un 200m kombinētajā peldējumā. 

“Esmu ļoti priecīgs par iespēju piedalīties Parīzes Paralimpiskajās spēlēs. Uzzinot šos jaunumus, mazliet pat apraudājos. Tagad domāju, kur un kā gatavoties Parīzei jūlijā, kad vairums peldbaseinu ir ciet. Risinājumus atradīsim un turpināsim ar treneri strādāt,” priecīgs ir J. Semjonovs.

Neviltotu prieku pauž arī Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte, norādot, ka J. Semjonova kvalifikācija Parīzes spēlēm bijusi sarežģīta – gan tādēļ, ka Jurijam vēl šī gada sākumā bija cita medicīniskā klase, gan tāpēc, ka sportistam bijušas veselības problēmas. 

“Jurijs kvalifikācijas normatīvus izpildīja nesen notikušajās sacensībās Berlīnē. kas bija pēdējais “vilciens” kvalifikācijai uz Paralimpiskajām spēlēm. Šobrīd varam lepoties, ka Jurijs papildinās paralimpiešu rindas – viņš ir 6.sportists, kas līdz šim kvalificējies Parīzei,” saka D. Dadzīte. 

Šīs būs paralimpieša Semjonova 2. Paralimpiskās spēles. Pirmo reizi J. Semjonovs piedalījās paralimpiskajās spēlēs Tokijā, kur izcīnīja 8.vietu Pasaulē 50m peldējumā uz muguras. 

Parīzes Paralimpiskajām spēlēm līdz šim kvalificējušies 6 Latvijas sportisti – Diāna Krūmiņa, Aigars Apinis un Emīls Dzilna vieglatlētikā, Rihards Snikus paralimpiskajā iejādē, Oskars Gailišs riteņbraukšanā, kā arī Jurijs Semjonovs peldēšanā. 

Parīzes Paralimpiskās spēles norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim.

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.