Raksta attēls

Parasporta nodarbībās iegūst pārliecību par sevi un saviem spēkiem

2023.gada 15.novembris \\ Para vieglatlētika

Foto: Bērnu un Jauniešu Para Sporta Apvienība

Parasporta nodarbības bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem Jelgavā notiek no jūnija un ilgs līdz decembra beigām. Dalība nodarbībās ir bez maksas un iepriekšējas pieteikšanās. Lielākoties nodarbības notiek sestdienās no pulksten 12 līdz 13.30 (dažreiz svētdienā), un tās vada bijušais invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba «Cerība» audzēknis paraolimpietis vieglatlēts un topošais treneris Edgars Bergs.

Dalībniekiem nodarbību apmeklējums nav obligāts – kāds ierodas tikai vienu reizi, savukārt cits – regulāri. «Pagaidām vidējais nodarbību apmeklējums ir 2–4 dalībnieki. Kaut arī gribētos, lai atsaucība un interese ir lielāka, es priecājos par katru, kurš atnāk,» norāda treneris, piebilstot, ka nodarbībās ir nepiespiesta gaisotne un dalībnieki veic dažādas stafetes, izpilda piespēles ar bumbu un spēlē spēles. «Tie dalībnieki, kuri apmeklējuši vairāk nekā vienu nodarbību, kļūst atvērtāki. Tāpat es redzu viņos interesi par notiekošo, vēlmi iesaistīties. Un vēl ir vērojams progress braukšanā ar ratiņkrēslu, jo uzlabojas kontroles prasmes,» norāda E.Bergs. Viņš par galveno uzdevumu sev izvirzījis panākt, ka audzēkņi uzdoto var izpildīt ar pārliecību par savām spējām un nezaudējot prieku, to darot.

Rudenī Jelgavas Vieglatlētikas klubam izveidojās sadarbība ar Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļu, un biedrības biedri reizi mēnesī apmeklē sporta nodarbības. Kā norāda D.Gailuma, sporta nodarbībās ieinteresētas ir apmēram 30 ģimenes, bet reāli tās apmeklē 10–15 bērni. «Šīm nodarbībām ir ļoti liela sociāla nozīme – tā ir iespēja satikties bērniem, satikties vecākiem, tā ir vieta, kur viņi jūtas vienlīdzīgi un var pavadīt laiku pozitīvā un ģimeniskā atmosfērā,» vērtē Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļas vadītāja, piebilstot: parasporta nodarbības apmeklē bērni un jaunieši ne tikai ar kustību, bet arī ar mentāla rakstura traucējumiem.

Parasporta nodarbības piedāvā Jelgavas Vieglatlētikas klubs ar Jelgavas pašvaldības finansiālu atbalstu. Šī projekta mērķis ir integrēt sabiedrībā bērnus un jauniešus ar invaliditāti, sekmēt bērnu un jauniešu sporta un sociālo rehabilitāciju, dot iespēju iepazīties ar dažādiem sporta veidiem un iesaistīties parasporta kustībā. Projekts ilgs līdz gada beigām, un aktuālā informācija par turpmākajām nodarbībām pieejama mājaslapas jelgava.lv pasākumu kalendārā. Nākamā nodarbība paredzēta 25. novembrī pulksten 12 Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44A.

Avots: Jelgavas vēstnesis

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.